Jak belgičtí Židé čelili snaze muslimů o bojkot izraelského zboží
Autor: Redakce | Publikováno: 09.12.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Muslimové v Belgii zorganizovali před několika týdny demonstraci před obchodním domem, který prodával izraelské výrobky. Obchod, nacházející se v islámské čtvrti Antverp, je součástí velkého belgického obchodního řetězce Delhaize. Židovská komunita nezůstala nečinná. V pondělí večer zorganizovala protidemonstraci: Celá židovská komunita byla požádána, aby přišla do obchodu a skoupila tolik izraelských výrobků, kolik je možné, a tímto způsobem dala najevo podporu obchodnímu řetězci, že nabízí izraelské zboží.

Autor: Baruch Gordon   
 

Delhaize Muslimové v Belgii zorganizovali před několika týdny demonstraci před obchodním domem, který prodával izraelské výrobky. Obchod, nacházející se v islámské čtvrti Antverp, je součástí velkého belgického obchodního řetězce Delhaize.

Židovská komunita nezůstala nečinná. V pondělí večer zorganizovala protidemonstraci: Celá židovská komunita byla požádána, aby přišla do obchodu a skoupila tolik izraelských výrobků, kolik je možné, a tímto způsobem dala najevo podporu obchodnímu řetězci, že nabízí izraelské zboží.

Židovský aktivismus v belgickém supermarketu

Více než 300 Židů přišlo do supermarketu Delhaize a skoupilo každý izraelský výrobek, který našli.

„Výrobky zmizely během pár minut,“ uvedl Meir Vachotzker, zástupce mládežnické skupiny Bnei Akiva. „Muslimové v obchodě neměli tušení, co se to děje! Někteří si mysleli, že se jedná o nějaký výprodej,“ usmívá se.

V obchodě: Zástupce Bnei Akiva Meir Vachotzker (druhý zprava) a Joel Rubinfeld, generální tajemník Belgicko-izraelské společnosti (třetí zprava)

Samotný hromadný nákup pak Vachotzker komentoval takto: „Byl to skutečně úžasné, vidět všechny Židy spojené dohromady z jediného důvodu: kvůli Izraeli! Ultraortodoxní a sekulární Židé společně s teenagery z Bnei Akiva všichni jednotní a pracující společně – to je pro mě, jako izraelského vyslance v diaspoře, velmi dojemné a nádherné.“

Výrobkem, který byl vyprodán první, bylo víno Jarden (Yarden) z vinic Ramat Ha’Golan. Druhý v pořadí byly samozřejmě sušenky Bamba od Osemu.

mbs

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News.