Dnes bojujeme za naše přežití. A největšími hrozbami pro naše přežití a naši svobodu jsou Evropská unie, masová migrace a islamistická ideologie podmanění a násilí
Autor: Geert Wilders | Publikováno: 20.05.2019 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Evropská unie a mnohé vlády podporují islám a islámskou imigraci. Proč ale podporují totalitní ideologii? Proč jsou ochotni tolerovat netolerantní dogmata? Vypadá to, jako bychom se již vzdali, vypadá to, jako bychom již kapitulovali. Nikdo se vás na to však neptal. Rozhodli to za vás.

Geert Wilders, poslanec nizozemského parlamentu a předseda Strany pro svobodu (PVV, nizozemsky Partij voor de Vrijheid):

"Přátelé, dnes jsme se shromáždili, abychom podpořili svobodu a naši národní suverenitu. To je to nejcennější, co máme, protože bez národního státu není žádná demokracie. A bez demokracie není žádná svoboda.

Dnes bojujeme za naše přežití. A největšími hrozbami pro naše přežití a naši svobodu jsou Evropská unie, masová migrace a islamistická ideologie podmanění a násilí.

Nejdříve si promluvme o Evropské unii. O tomto nedemokratickém superstátě, který vnucuje svá nařízení lidem v Evropě a pokouší se nám všem vzít naši národní suverenitu. A my přitom chceme být suverénní. Nebo snad ne?

Evropská unie se pokouší naše národní státy vymazat. My ale říkáme: 'Už ne!' Řekněme to nahlas a jasně: 'Už ne!' Naše národy jsou utvářeny naší vlastní historií, kulturou, jazykem, identitou, a proto není možné je vymazat!

Přátelé, naše země jsou silnými národy a naše hodnoty jsou založeny na židovsko-křesťanském dědictví a na humanistické civilizaci. To se nesmí nikdy změnit.

Chceme znovu získat kontrolu nad svými vlastními hranicemi. Odmítáme masovou imigraci. Nechceme být napadeni tyranskou ideologií.

Vy Češi jste - z faktického hlediska – pro nás všechny dobrým příkladem, neboť odporujete azylové politice Evropské unie. Vy odporujete islamizaci Evropy. Vy říkáte: 'Ne, nikdy!' Váš odpor nás inspiruje.

Dovolte mi říct něco o mé vlastní zemi, Nizozemsku. Před pár týdny zde došlo k útoku džihádistů v jednom z našich největších měst – Utrechtu, při němž byli za bílého dne v tramvaji zabiti čtyři nevinní lidé. A ve třech největších městech Nizozemska tvoří většinu obyvatel ve věku do dvaceti pěti let imigranti s mimoevropskými kořeny. Většina z nich jsou muslimové. Naši lidé jsou už cizinci ve svých vlastních městech a ve své vlastní zemi. Nizozemské elity zemi ukradly. A naservírovaly ji na stříbrném podnosu. A v mnoha západoevropských zemích je tomu zrovna tak, nebo i hůře.

Evropská unie islám hýčká už desítky let. Ale islám je, přátelé, buďme upřímní, středověký kult, který ostatním odpírá svobodu. Takže proč udělujeme islámu různé výsady? To bychom neměli dělat, měli bychom islám zastavit. Zbavíme-li islám prostředků ke zničení naší identity, tak tím přece neporušujeme svobodu, ale jen tím bráníme svoji identitu a zaručujeme tím svobodu.

Jak už jsme viděli, svobodný svět se v posledních letech stal terčem mnoha teroristických útoků. Islámští teroristé vraždili nevinné lidi v New Yorku, Madridu, Paříži, Bruselu, Nice, Barceloně, Manchesteru, Berlíně, Stockholmu a Marseille. Vraždili tam lidé, kteří nás nenávidí a cení si smrt více, než život. A před pár dny zemřeli nevinní lidé na Velikonoční neděli také na Srí Lance. Terčem útoků se stali křesťané v kostelech a západní turisté v hotelech. Byl to brutální masakr. Přicházíme na to, že islamizace s sebou přináší vysoké náklady a my nejsme ochotni je platit.

Ani svoboda však není zadarmo. Cenu za svobodu musíme být připraveni zaplatit. Musíme si vybrat mezi islámem a svobodou. Žádná střední cesta neexistuje. Není nic cennějšího než naše svoboda.

Obrana naší svobody a našeho způsobu života po nás všech vyžaduje, abychom byli bdělí, kurážní, odvážní. Vyžaduje od nás, abychom pozvedli svůj hlas. Abychom pozvedli své hlasy proti nepřátelům svobody, proti tyranii islamizace, proti každému, kdo nás chce umlčet!

Evropská unie a mnohé vlády podporují islám a islámskou imigraci. Proč ale podporují totalitní ideologii? Proč jsou ochotni tolerovat netolerantní dogmata? Vypadá to, jako bychom se již vzdali, vypadá to, jako bychom již kapitulovali. Nikdo se vás na to však neptal. Rozhodli to za vás.

My se nikdy nebudeme omlouvat za to, že jsme svobodní lidé. Nikdy se nevzdáme. V boji za svobodu máme hodně vzorů. A neexistuje větší síla, než je síla svobodných lidí bojujících za svobodu. Svoboda byla dána do vínku každému člověku a islám není se svobodou slučitelný.

Pokud nedojde k radikálním změnám v migrační politice, tak bude v roce 2050 ve Švédsku přes 30 procent muslimů a v Německu a ve Francii jich bude téměř 20 procent. A bude se to jen zhoršovat. Populace Afriky vzroste do té doby z jedné na čtyři miliardy a mnoho lidí se odtamtud bude chtít přesunout do Evropy. A mnoho z nich bude z islámských zemí. Přátelé, Evropa dnes stojí na pokraji kulturní sebevraždy.

Evropská unie nebude nikdy hájit zájmy našich národů a naši svobodu. Proto potřebujeme silné národní státy. Potřebujeme také odvážné lídry, kterým leží na srdci svoboda a bezpečnost jejich národů. Potřebujeme odvážné lídry, kteří se nebojí pravdivě mluvit o nebezpečí masové imigrace.

Proto je tak důležité mít v příštích evropských volbách velkou skupinu spolupracujících politiků. Proto je tak důležité podporovat odvážné lídry jako jsou Marine Le Pen a Matteo Salvini.

A proto je důležité mít na svojí straně jednoho z neodvážnějších politiků v celé Evropě, hrdinu, který se nebojí říkat pravdu o EU a o islámu, Tomia Okamuru.

Přátelé, my jsme vlastenci! A my vyhrajeme! Ať žije Česká republika! Svoboda! Děkuji vám."