Právě začala bitva o Evropu. V těchto volbách do Evropského parlamentu proti sobě stojí zastánci globalizace a obránci národního státu. Globalisté proti místním patriotům
Autor: Marine Le Pen | Publikováno: 23.05.2019 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
"Právě začala bitva o Evropu. V těchto volbách proti sobě stojí zastánci globalizace a obránci národního státu. Globalisté proti místním patriotům. V Evropě jsou na jedné straně federalisté z Evropské unie, kteří hlásají, jak víte, úplnou deregulaci podle náboženského dogmatu 'volného obchodu', definitivní zrušení hranic a volný pohyb migrantů po celé planetě, připravují oslabení národů ve prospěch oligarchů, státních úředníků a expertů. Na druhé straně jsou vlastenci ze všech evropských zemí, ke kterým patříme i my.

Marine Le Pen, předsedkyně Národního sdružení:

"Právě začala bitva o Evropu. V těchto volbách proti sobě stojí zastánci globalizace a obránci národního státu. Globalisté proti místním patriotům.

V Evropě jsou na jedné straně federalisté z Evropské unie, kteří hlásají, jak víte, úplnou deregulaci podle náboženského dogmatu 'volného obchodu', definitivní zrušení hranic a volný pohyb migrantů po celé planetě, připravují oslabení národů ve prospěch oligarchů, státních úředníků a expertů. Na druhé straně jsou vlastenci ze všech evropských zemí, ke kterým patříme i my.

Jsme věrní našim národům, jejichž diverzita vytváří bohatství Evropy. Národům, jejichž posláním je zůstat sebou samými a svobodně mezi sebou spolupracovat.

My nechceme zavřít hranice, ale navrhujeme vrátit na náš domov dveře, které můžeme podle potřeby otevřít i zavřít.

Moje země je smutným příkladem země zahlcené migrací. Pokud nebudete opatrní, tak to bude i vaše budoucnost. V mojí zemi jsou již celé čtvrti, které již nejsou francouzské!...

Jen demokratický tlak vlastenců ve všech evropských zemích umožní změnu budoucí evropské spolupráce...

Evropská unie dnes nemá kapacity k tomu, aby do ulic našich měst poslala tanky, nebo aby nechala střílet do davu... Cíl však zůstává stejný: Omezit naši politickou, právní a národní identitu – omezit naši schopnost odporu....

My Francouzi a Češi budeme mít 26. května schůzku s dějinami. Ať žije český národ! Ať žije Evropa svobodných národů!"

Během tiskové konference Marine Le Pen ještě dodala:

"To, co je zde před námi, je zrod nového evropského porozumění, ve kterém národní strany společně nabízejí 500 milionům Evropanů nový model spolupráce, nový projekt a nový impuls pro budoucnost.

Imigrace musí být zastavena a islamistickou ideologii musíme vymýtit. Islamizace a globalizace - to jsou nové totalitní ideologie, které ohrožují evropské země."

 

Italský ministr vnitra Matteo Salvini na videozáznamu promítaném účastníkům shromáždění řekl:

"Vážené dámy a pánové. Posílám pozdrav svému příteli Tomio Okamurovi a českým přátelům z SPD. Doufám, ale ve skutečnosti jsem si jist, že od 26. května po volbách do Evropského parlamentu budeme konečně spolupracovat v nové Evropě, která brání své hranice a naše děti před imigrací a islámským extremismem, které musí být zastaveny."