Švejnar se ztrapnil na Primě aneb Klaus a pravda zvítězí
Autor: LP | Publikováno: 16.12.2007 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Jan Švejnar opět prokázal, že je dosti slabým kandidátem na prezidentskou funkci. Nemá totiž ani základní vědomosti o naší historii, jaké mají děti na základní škole. Nevěděl například věc, kterou snad zná každé malé dítě, a to, že je standartě prezidenta nápis "Pravda vítězí". Z dějepisu by dostal asi pětku a je to poněkud trapné u člověka, který by se chtěl touto standartou zaštiťovat. Ono by jen stačilo, kdyby se pozorně podíval na úvodní spot televize Primy, kde byl záběr i na prezidentskou standartu.

Jan Švejnar opět prokázal, že je dosti slabým kandidátem na prezidentskou funkci.  Nemá totiž ani základní vědomosti o naší historii, jaké mají děti na základní škole. Nevěděl například věc, kterou snad zná každé malé dítě, a to, že je na standartě prezidenta nápis "Pravda vítězí". Z dějepisu by dostal asi pětku a je to poněkud trapné u člověka, který by se chtěl touto standartou zaštiťovat. Ono by jen stačilo, kdyby se pozorně podíval na úvodní spot televize Primy, kde byl záběr i na prezidentskou standartu.

Švejnar sice v minitestu určenému mládeži  správně odpověděl ohledně letopočtu založení pražské univerzity i jména skladatele symfonického cyklu Má vlast, nevzpomněl si ale na kmen Bójů, z něhož se odvozuje název země Bohemia, a zaskočila ho i otázka, kde je slavný Braunův cyklus Ctností a Neřestí. Stejně tak nevěděl, že česká hymna "Kde domov můj" poprvé zazněla ve hře Fidlovačka.

Kromě obligátní podpory progresivního zdaňování, které znamená to, že pracovitější lidé jsou obíráni státem tím více, čím více pracují, se Švejnar zastal i teorie globálního oteplování. Nic naplat, že ve 20. století i ve starší historii docházelo k oteplování i ochlazování...

Ke Klausovi se Paroubkův a Bursíkův Antiklaus vymezil svou podporou evropské unifikace. Možná zapomněl sdělit, že v současnosti nám Brusel diktuje kolem 80 procent našich zákonů. Švejnar by možná jako prezident zjistil, že je poměrně těžké hájit prostřednictvím EU národní zájmy národa, který již není nezávislý.

Doufejme, že nápis na prezidentské standartě je alespoň občas v souladu s realitou a Švejnarova podivná postavička zapadne v propadlišti dějin.

Veritas omnia vincit!

 

Soubor:Flag of the president of the Czech Republic.svg