Kriminalita přistěhovalců v Německu
Autor: Karel Orlík | Publikováno: 19.01.2008 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
„Máme mezi mladými přistěhovalci velkou kriminalitu,” prohlásil hesenský premiér Roland Koch. Navrhuje ztížit podmínky ve vězení tak, aby odrazovaly mladé delikventy. Proti jeho návrhu jsou sociální demokraté a zelení. Koch také navrhl odsouzené cizince vyhostit z Německa. „Kdo nezachovává naše zákony, pro toho není v Německu místo,“ tvrdí premiér a táže se, „co všechno si musíme od těch mladých násilníků nechat líbit?“ Přibývá brutálních přepadení starých lidí mladými přistěhovalci, což vyvolává mezi Němci pocit nejistoty.

„Máme mezi mladými přistěhovalci velkou kriminalitu,” prohlásil hesenský premiér Roland Koch. Navrhuje ztížit podmínky ve vězení tak, aby odrazovaly mladé delikventy. Proti jeho návrhu jsou sociální demokraté a zelení.

Koch také navrhl odsouzené cizince vyhostit z Německa. „Kdo nezachovává naše zákony, pro toho není v Německu místo,“ tvrdí premiér a táže se, „co všechno si musíme od těch mladých násilníků nechat líbit?“ Přibývá brutálních přepadení starých lidí mladými přistěhovalci, což vyvolává mezi Němci pocit nejistoty.

Koch odmítá aplikovat na tyto delikventy tzv.“pedagogiku porozumění“. Tito mladí trestanci si dělají z vězení „státní hotel“, tvrdí Koch, „a to se musí změnit. Vězení musí pocítit.“

(Berliner Morgenpost, 28.12.07, ko)