Židé opouštějí Jihoafrickou republiku. Není pro bělochy bezpečná
Autor: Karel Orlík | Publikováno: 02.06.2008 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Od doby, kdy černoši vzali vládu v této zemi do svých rukou, není tato země pro bělochy bezpečná. Zahraniční účastníci různých konferencí v Johannesburgu jsou informováni, aby "ve večerních hodinách nenavštěvovali osamělá místa, případnému útočníkovi nekládli odpor (pokud nelze utéci!), nehleděli mu do očí a pro případ přepadení mělit po ruce "menší sumu", která mohla útočníka uspokojit. V autě mají mít zavřená okénka a nemají zastavovat na opuštěných místech."

Od doby, kdy černoši vzali vládu v této zemi do svých rukou, není tato země pro bělochy bezpečná. Zahraniční účastníci různých konferencí v Johannesburgu jsou informováni, aby "ve večerních hodinách nenavštěvovali osamělá místa, případnému útočníkovi nekládli odpor (pokud nelze utéci!), nehleděli mu do očí a pro případ přepadení mělit po ruce "menší sumu", která mohla útočníka uspokojit. V autě mají mít zavřená okénka a nemají zastavovat na opuštěných místech."


Na cestě do synagogy v Johannesburgu byl Sheldon Cohen přepaden několika černochy a vyzván k odevzdání batohu. Když to odmítl, byl na místě zastřelen. V tomto přeplněném velkoměstě žije asi 60 000 Židů, ostatních 15 000 pak v Kapském městě, hlavním městě a perle Jihoafrické republiky. V roce 2005 odjelo do Izraele 98 Židů, v 2006 to bylo 143 a v roce 2007 240. Australští Židé nabídli jihoafrickým Židům pomoc při přestěhování se do Austrálie, což využila 1/3, ostatní 2/3 odjely do Izraele.

(israelnetz, 21.5.08, ko )