Sebevražedné atentáty se možná financují z Bruselu
Autor: Miroslav Beneš | Publikováno: 07.11.2004 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Existuje silné podezření, že díky korupci a nepřehlednému účetnictví část těchto peněz končí v rukou teroristů.

Při politické diskusi v Evropském parlamentu se kolikrát člověk nestačí divit. To když najednou vstanou poslanci přesvědčení o tom, že problém Al-Kaidy by daleko lépe než USA obsazením Afghánistánu č i Iráku vyřešil Evropský parlament nebo když zazní hlasy volající po zapojení evropských poslanců do řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Nevěřím, že by se to Evropanům jen tak podařilo, koneckonců jde o řešení mnoho století trvajících problémů , ale připomnělo mi to velmi zajímavé věci. Poslankyně Evropského parlamentu Ilka Schröderová upozorňuje na to, že Evropská Unie poskytuje každý m ěsíc 10 milión ů Euro přímo na účet Palestinské samosprávy. Dalších dvacet milión ů pak jde na konkrétní rozvojové projekty v Palestině . Existuje silné podezření, že díky korupci a nepřehlednému účetnictví část těchto peněz končí v rukou teroristů. Izraelská strana již n ě které podklady p ředala a tvrdí, že má k dispozici originální dokumenty, které potvrzují finanční vazby Jásira Arafata na teroristické organizace Brigády mučedníků od Al Aksá a Fatah/Tanzim. V současné době probíhá jak vyšetřování OLAFu, protikorupčního úřadu EU, tak byla zřízena pracovní skupina Evropského parlamentu pro tuto otázku. Jak už to v těchto citlivých otázkách bývá, vyšetřování je dlouhé, protahuje se a finální stanoviska jen tak k dispozici nebudou. Zbývá tedy dost času na plytké řeči o potřebě mezinárodní spolupráce. Že z evropských fondů možná plynou miliony Euro na podporu terorismu snad po Madridu vyburcuje odpovědné.

P.S. Izraelskou zprávu potvrzující spojení mezi Palestinskou samosprávou a teroristickými skupinami naleznete na této adrese: http://www.mfa.gov.il/mfa/go.asp?MFAH0lom0

Poslanec Miroslav Beneš byl v minulých měsících pozorovatelem Poslanecké sněmovny v Evropském parlamentu. Při této příležitosti si vedl zápisník, který vyšel knižně jako „Zápisník evropského pozorovatele“.