Paní doktorka Stehlíková hrdinkou aneb homosexuálové a potraty
Autor: Roman Joch | Publikováno: 11.07.2008 | Rubrika: Kulturní válka
Ilustrace
A kdyby chtěla být vskutku hrdinkou, vystoupila by Džamila Stehlíková na pochodu pro život a zastala se těch nejbezbrannějších: nenarozených dětí. Kdyby řekla "...v současnosti je u nás sice ,právo' na potrat garantované, ale potraty jsou hnusnou ránou na těle i duši naší společnosti, neboť představují monstrózní masakr neviňátek", byla by to od ní skutečná odvaha! Tu však od paní Stehlíkové nečekejte. Vždyť mnohem módnější, pohodlnější a konformnější je pochodovat za práva homosexuálů.

"Představte si, že se ministr zabalí do vlajky Sparty a s dalšími fanoušky huláká po ulicích. Jistě, i ministr může být fandou a jako občan na to má právo, ale chová-li se tak, je to nedůstojné.

Ministryně Džamila Stehlíková se na brněnské Queer Parádě zabalila do duhové vlajky a křepčila po náměstí. Je mi jedno, co a jak si ta dáma v soukromí obléká, a zda vůbec něco, ale jako členka vlády by na veřejnosti měla dodržovat dekorum.

Proč by se vlastně měla halit do nějaké vlajky? Když do vlajky jiné než vlastní země, je to od ní jako ministryně neloajální vůči vlastní zemi; a když do vlajky vlastní země, je to nedůstojné vůči té vlajce - ministryně má přece vlajce vzdávat úctu jinak, než se do ní "obléct" (není-li ovšem transvestitkou a nemůže si pomoct).

A pak: zúčastnit se demonstrace za práva gayů jako ministryně pro lidská práva - není to v moderní západní společnosti trochu nadbytečné? Demonstrovat na současném Západě za práva homosexuálů je jako demonstrovat v současném Rusku za práva "našistů" (ruský Putinjugend) nebo v Saudské Arábii za práva vahábistů, případně na Kubě za práva komunistů. Totiž v moderní západní společnosti jsou homosexuálové společensky etablovanou, kulturně privilegovanou a politicky sebevědomou (či arogantní - podle toho, jak se na to díváte) skupinou.

Bylo by osvěžující, kdyby se česká ministryně pro lidská práva zastala skupin, jichž se u nás zastane jen málokdo. Například daňových poplatníků. Kdyby u příležitosti dne daňové svobody veřejně demonstrovala za zrušení všech těch byrokratických institucí, rad a komisí a za následné vrácení ušetřených peněz přímo občanům, pak by pro lidská práva i skutečně něco udělala!

A kdyby chtěla být vskutku hrdinkou, vystoupila by na pochodu pro život a zastala se těch nejbezbrannějších: nenarozených dětí. Kdyby řekla "...v současnosti je u nás sice ,právo' na potrat garantované, ale potraty jsou hnusnou ránou na těle i duši naší společnosti, neboť představují monstrózní masakr neviňátek", byla by to od ní skutečná odvaha! Tu však od paní Stehlíkové nečekejte. Vždyť mnohem módnější, pohodlnější a konformnější je pochodovat za práva homosexuálů. Ano, uznávám, kdyby za jejich práva odjela demonstrovat do Ruska, Saudské Arábie či na Kubu, bylo by to odvážné. Dělá-li to však jako ministryně na liberálním Západě, je to jako kdyby... Sharon Stoneová demonstrovala za teplé spodní prádlo. Prázdné gesto snobského pozérství..."

doktor Roman Joch, Týden

 

6