Prezident přijal Declana J. Ganleyho, který potopil Lisabonskou smlouvu v Irsku
Autor: Redakce | Publikováno: 29.07.2008 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Prezident republiky Václav Klaus dnes na zámku v Lánech přijal známého irského podnikatele Declana J. Ganleyho, předsedu sdružení Libertas. Declan J. Ganley informoval prezidenta republiky o aktivitách sdružení, které se v Irsku úspěšně postavilo proti projektu Lisabonské smlouvy. Shodli se, že irské "NE" Lisabonské smlouvě má stejnou váhu jako "NE" jiného státu. Prezident Klaus vyjádřil podporu aktivitám sdružení Libertas a snahám dát občanům v rámci Evropské unie možnost projevit své postoje k otázkám zasahujícím výrazným způsobem do suverenity členských zemí.

Prezident republiky Václav Klaus dnes na zámku v Lánech přijal známého irského podnikatele Declana J. Ganleyho, předsedu sdružení Libertas. Declan J. Ganley informoval prezidenta republiky o aktivitách sdružení, které se v Irsku úspěšně postavilo proti projektu Lisabonské smlouvy. Shodli se, že irské "NE" Lisabonské smlouvě má stejnou váhu jako "NE" jiného státu.


Prezident Klaus vyjádřil podporu aktivitám sdružení Libertas a snahám dát občanům v rámci Evropské unie možnost projevit své postoje k otázkám zasahujícím výrazným způsobem do suverenity členských zemí.Radim Ochvat

ředitel Tiskového odboruV Praze dne 29. července 2008