Fyzické tresty a práva dítěte versus rodičovská zodpovědnost
Autor: Richard Kováč | Publikováno: 02.09.2008 | Rubrika: Kulturní válka
Ilustrace
Žádný rozumný rodič jistě své dítě netýrá a týrat nebude. Psychopatičtí rodičové se toho budou dopouštět i v případě, že by za to byl trest smrti. Jako věřící člověk, rodič a milující otec dvou dětí, mohu jenom zopakovat verš z Bible kdo miluje svého syna tak jej trestá a švihá. Bible říká, že máme milovat svoje děti, že je nemáme ponižovat a panovat tvrdě nad nimi, ale fyzické tresty vždy patřili do každé normální rodiny.

Dnes jsem ve svém autě poslouchal Radiožurnál a opět mě nadzvedla informace o tom co se děje u našich slovenských sousedů. Slovenská moderátorka, sdělila do výše citovaného média, že Slovensko zavádí takzvanou nulovou toleranci k fyzickým trestům v rodinách.

Tato nulová tolerance se má týkat například trestání rukou, tahaní za ucho nebo za vlasy. Přípustný je pouze symbolický trest a tím je plácnutí po zadku. To mě velmi pobouřilo. Vážení k čemu je trest, když je pouze symbolický.

Umíte si představit jaký efekt by měl třeba na15-ti letého drzého spratka, který by si dovoloval na svojí matku a táta by jej symbolicky plácnul. Tím to ovšem nekončí, do tohoto zákona o netrestání je zakomponováno i práskání na sousedy včetně zprostředkované informace, že nějaké dítě bylo například zřezáno či dostalo fyzický trest. Tato nulová tolerance má být údajně v souladu s evropským právem dítěte.

Žádný rozumný rodič jistě své dítě netýrá a týrat nebude. Psychopatičtí rodičové se toho budou dopouštět i v případě, že by za to byl trest smrti. Jako věřící člověk, rodič a milující otec dvou dětí, mohu jenom zopakovat verš z Bible kdo miluje svého syna tak jej trestá a švihá. Bible říká, že máme milovat svoje děti, že je nemáme ponižovat a panovat tvrdě nad nimi, ale fyzické tresty vždy patřili do každé normální rodiny.

Já osobně toto beru až jako poslední možnost když selže normální opakované napomenutí s varováním co bude následovat. Ovšem všemocný stát nám leze nejenom do jídla viz zdražování jídel ve Francii, které mají vyšší obsah tuku nebo nucené zdravé stravování dětí v anglických školách. Víte vždy jsem byl loajální občan tohoto státu. Chceš státe skoro polovinu mých peněz ? Dobrá !! Platím nemorální darovací daň .. Nuž co nadělám !! Ale nenechám si mluvit nikoho do výchovy svých dětí.

Já mám zodpovědnost a já rozhodnu jestli za nepřijatelné chování mých dětí bude facka, naplácání na zadek a nepotřeba jenom zákaz jít ven. Vím , že nepíši nic nového, ale státní aparát dělá ze slušných odpovědných lidí darebáky a kriminalizuje jejich rozhodování. Proč nás stát nenechá svobodně umřít na kouření /jsem nekuřák/, proč nás nenechá se přežírat a třeba dříve zemřít /alespoň by ušetřil na důchodech/. Kromě pár institucí jako je zdravotnictví, školství a policie stát vlastně vůbec nepotřebujeme. On ovšem z nás dělá nesvéprávné blbce, kteří se musejí vodit za ručičku.

 

Přeji hodně úspěchů v nelehké výchově našich dětí a hodně odvahy čelit této bláznivé době

 

26.8.2008