Železný: O udržitelném řízení travnatých ploch v Evropské unii. To je přece neudržitelné!
Autor: Redakce | Publikováno: 03.09.2008 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
„Pokud s deklarací souhlasíte, prosím, neklepejte mi uznale na rameno, ale místo toho, prosím, podepište. Ostatně, právě dnes vám přistála na stole další písemná deklarace číslo 0061/2008 s povedeným názvem O udržitelném řízení travnatých ploch v Evropské unii. To je přece neudržitelné!“ napsal europoslancům Železný.

Europoslanec Vladimír Železný poslal svým kolegům deklaraci, v níž je žádá, aby přestali používat přídavné jméno „udržitelný“. Podle něho dochází v Evropském parlamentu k nadužívání adjektiva (sustainable) a jeho připojováním k nejrůznějším termínům vznikají vazby, které mnohdy nedávají smysl.

„Vzhledem k tomu, že se slovo „udržitelný“ opakuje již téměř ve všech politikách a strategiích a vznikají prázdné fráze bez obsahu, jejichž efekt může být sporný, dochází k transformaci v zaříkávadla a v kryptografie, které zastírají skutečný význam pojmů, o nichž jednáme,“ píše v prohlášení.

Železný tedy vyzval evropské instituce a agentury, aby užívaly tohoto pojmu rozumně, vyváženě a významově správně. Dokonce navrhuje i dočasné moratorium na slovo „udržitelný“.

„Pokud s deklarací souhlasíte, prosím, neklepejte mi uznale na rameno, ale místo toho, prosím, podepište. Ostatně, právě dnes vám přistála na stole další písemná deklarace číslo 0061/2008 s povedeným názvem O udržitelném řízení travnatých ploch v Evropské unii. To je přece neudržitelné!“ napsal europoslancům Železný.