Mirku Topolánku, tak jsem Vám fandil
Autor: Dušan Streit | Publikováno: 03.10.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Měla mě varovat Klausova SMS. Ale po osmileté hrůzovládě ČSSD, již vygradoval Paroubek, jsem dychtivě čekal na změnu. Navíc jsem kvitoval, že po dlouhé době bude částečně odstavena i pražská klika. Jako správný patriot jsem opravdu považoval tu severomoravskou garnituru za očistný větřík: „Svěží vánek - Topolánek". Topolánek je ale schopen čehokoliv, i na úkor oslabení strany v krajích a v Senátu, jen aby jeho vláda přetrvala, a to za cenu jakýchkoliv ústupků koaličním partnerům, zrady programu vlastní strany, svých voličů i zájmu státu.

Měla mě varovat Klausova SMS. Ale po osmileté hrůzovládě ČSSD, již vygradoval Paroubek, jsem dychtivě čekal na změnu. Navíc jsem kvitoval, že po dlouhé době bude částečně odstavena i pražská klika.

 

Jako správný patriot jsem opravdu považoval tu severomoravskou garnituru za očistný větřík: „Svěží vánek - Topolánek". Já bloud! Štve mě to, ale zase měl Klaus pravdu. Když je někdo z podstaty falešný, nezakryje to ani buranská, na odiv předváděná „chlapská" přímočarost. A když je někdo prázdný, tak prostě v apatyce nekoupíš. Ten člověk za to možná ani nemůže, ale proboha, co jsme komu udělali, že se dostal tak vysoko.

Nechci si hrát na moralistu a dokážu pochopit i to, když někdo podlehne svodům. Ale fotit se s manželkou jako konzervativní politik do předvolebních materiálů, aby po volbách odkryl pravou tvář bezskrupulózního záletníka, to chtělo opravdu notnou dávku falše a otrlosti. Nic na tom nemění, že si s Paroubkem mohou podat ruce. Od Paroubka bych čekal, že se spustí i s Marťany, a tak bych jej nevolil ani na pustém ostrově.

Nepatřím do fan klubu bývalého komunisty Tlustého, ani neoplývám sympatiemi k hyperkorektnímu a hyperflexibilnímu organizátorovi kšeftu s virtuální olympiádou Bémovi. Ale v neděli 21. září se v televizních diskusích naplno projevil rozdíl intelektu. Bém u vědomí nadcházejících voleb si svou polívčičku přihříval velmi diplomaticky a nasadil státotvornou masku. Topolánek se projevil jako furiant, který ztrácí nervy a glanc v nejnevýhodnější chvíli pro svou stranu.

Choval se natolik egoisticky, i když to jeho strojené chlapáctví mohlo jednodušší povahy zmást, že si stále naléhavěji kladu otázku, zda on vlastně není řídicím orgánem Kroupy v kauze Morava. Je to spekulace, za kterou se předem omlouvám, jen mám stále utkvělejší pocit, že je Topolánek schopen čehokoliv, i na úkor oslabení strany v krajích a v Senátu, jen aby jeho vláda přetrvala, a to za cenu jakýchkoliv ústupků koaličním partnerům, zrady programu vlastní strany, svých voličů i zájmu státu.

Už se třepe, ačkoliv naoko dělá drahoty fanfaróna, že se zanedlouho stane „prezidentem" EU. To mu už nikdo neodpáře. I vojenská přehlídka bude. Halelúja!

http://streit.blog.idnes.cz/