Soudruh předseda EK Barroso poskytl interview českým novinám
Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 01.12.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
A mimochodem, musíme si se soudruhem Barroso vyjasnit, co je to „být v souladu s realitou". Jaká je realita? Například Lisabonskou smlouvu odmítá 55 % obyvatel (říjnový výzkum STEM). A tady soudruh je předsedou Evropské komise, co Lisabonskou smlouvu připravila a teď ji prosazuje.

Na otázku HN: proč máme my Češi v EU tak špatnou pověst, soudruh Barroso (bývalý portugalský předseda sociálních demokratů ) vlídně poznamenává: „Budu k vám zcela upřímný... (och, díky ti soudruhu!)...Některé výroky některých českých prominentních politiků situaci a české reputaci opravdu nepomáhají.“

Koho tím soudruh myslí? Nelíbí se mu eurovlezdoprdelismus pana Zaorálka či pana Paroubka?
Snažím se dovtípit o odstavec nížeji: "Ale ještě jednou upřímně říkám: stanoviska některých prominentních politických figur, které záměrně nebudu jmenovat (soudruh se stydí...?), vám opravdu nepomáhají."
Souhlas! Opravdu nepomáhají, proč máme například eurovlezdoprdelisticky souhlasit s tím, abychom rukou nerozdílnou zatáhli účet za finanční rozmařilost Německa, když se naše banky v poskytování úvěrů chovaly před globální finanční krizí bůhvíproč obezřetněji?
Dochází mi to: správně! Nechť se Zaorálek stydí! Barroso ho vlastně peskuje!
A soudruh Barroso vlídně pokračuje: „...(někteří prominenti) vytvářejí v Evropě o Česku dojem, který není v souladu s realitou."
Ale ale, soudruh nám spíše vyhrožuje, proboha, proč? Barroso: "Česko se určitě chce reprezentovat jako moderní země, která si uvědomuje svou velkou zodpovědnost v současných těžkých časech. Myslím, že to je to, co Češi chtějí. Nechtějí být vnímání jako nějaká země druhé kategorie." To je, oč tu běží, soudruhu, no o to jde!  Ten Zaorálek a Paroubek nám to kazí! Tak to tomu Zaorálkovi či Paroubkovi připomeňte, proč ho máme my, prostí občané a politici třetího řádu, umlčovat? Je přece demokracie.
A mimochodem, musíme si se soudruhem Barroso vyjasnit, co je to „být v souladu s realitou". Jaká je realita? Například Lisabonskou smlouvu odmítá 55 % obyvatel (říjnový výzkum STEM). A tady soudruh je předsedou Evropské komise, co Lisabonskou smlouvu připravila a teď ji prosazuje.
Takže je to jasné: soudruh Barroso jemně nabádá Česko, aby tak nějak zacpala hubu soudruhu Zaorálkovi a soudruhu Paroubkovi, kteří Lisabonskou smlouvu nepokrytě fedrují a snaží se našeho prezidenta Václava Klause umlčet. No to je skandální.
Ale počkat! Soudruh soudruha nepodrazí. Tady něco nehraje. Soudruh Barroso nám...vyhrožuje, že když „některé naše prominenty" neumlčíme, že to pěkně schytáme. No a přítomní soudruzi Zaorálek a Paroubek se snaží umlčet osoby třetí. Například pan Paroubek řekl onehdá v televizi, že má ODS „přestat OTRAVOVAT" ovzduší v ČR, a pan prezident „přestat OTRAVOVAT" ovzduší ve zbytku Evropské unie. To je přece shodný rukopis, stejný styl, oni jsou tak řečeno ze stejné líhně, oni spolu cumlali tentýž dudlík. Tak proč...?
Barroso: "A já myslím, že v Evropě teď platí: co je dobré pro Německo, je dobré pro EU. A co je dobré pro EU, je dobré pro Německo...Je velká chyba uvažovat o nějaké jízdě zadarmo. Vaše země je sice samozřejmě menší ekonomikou než Německou, ale na druhou stranu je také - abych tak řekl - významným akcionářem evropského problému."
Jsem to ale hlupák. Pan Barroso nekritizuje pana Zaorálka a pana Paroubka, to by byl sám proti sobě, to by byl proti Evropské unii, to by byl proti Německu. Tak koho pan Barroso vlastně kritizuje?