Musí umírat děti kvůli náboženským fanatikům?
Autor: Petr Paulczynski | Publikováno: 02.01.2009 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace
Sleduji příšernou mediální ofenzívu, která servíruje světu drastické záběry z pásma Gazy, která vyznívá tak, jako by pocházela z nějaké militantní muslimské agentury. Zlotřilí Izraelci vraždí nevinné palestinské děti.

Sleduji příšernou mediální ofenzívu, která servíruje světu drastické záběry z pásma Gazy, která vyznívá tak, jako by pocházela z nějaké militantní muslimské agentury. Zlotřilí Izraelci vraždí nevinné palestinské děti.

 
Ne, že bych schvaloval smrt jakýchkoliv dětí. Ale tady ti, co nám představují černobílý obraz židovského zloducha zapomínají na jednu věc. V této nově eskalované středně-východní válce není Izrael tím, kdo si začal.
 
Izrael není tím, jehož doktrína je vyhlazení někoho z mapy. Izrael není veden šílenou militantní náboženskou ideou.
 
Palestinský Hamás poté co se stačil po půlročním příměří dostatečně dozbrojit, jednostranně i přes varování příměří zrušil a zahájil ostřelování civilního území Izraele. To je zřejmě poblblým mediím fuk. Souhlasím s naším ministrem zahraničí Karlem knížetem Schwarzenbergem, že ostřelování izraelských osad, v nichž žije civilní obyvatelstvo, je nepřijatelné, a Izrael má proto nezcizitelné právo takovým útokům se bránit.
 
Militantní teroristé odpalují sebe i rakety bez ohledu na to, jestli někde nějaké děti jsou, nebo nejsou. A bezzubá světová diplomacie vydá akorát nějakou směšnou rezoluci, se kterou si teroristi akorát tak vytřou víte co. Je to záměr Hamasu, jenž si bere civilisty jako rukojmí, dělá z nich živé štíty a buduje své zbrojní arzenály v těch nejhustěji obydlených částech Gazy, která patří počtem svým občanů k nejvíc zalidněným na světě, když na rozloze 360 kilometrech čtverečních žije asi jeden a půl milionu Palestinců…
 
Nedivím se Izraeli, že nereflektuje na křesťanské "kdo do tebe kamenem..." a na desítky raket rozbíjející jeho území a vraždění svých občanů ve jménu svaté války reaguje jediným možným způsobem i za cenu smrti civilistů a dětí. Nebo snad Hamás odpaluje rakety aby zúrodnil izraelskou půdu?
Odpovědnost za všechny mrtvé děti na tomto území padá na hlavu Hamásu. Kdo seje vítr,  sklízí bouři.
Reakce Izraele  je naprosto oprávněná.  Mnohokrát varoval militantní palestinskou organizaci Hamas před možnými následky teroristických útoků na svá území.
 
Divné také je, že rakety Kassam vystřelované z pásma Gazy na území židovského státu, které rovněž zabíjejí děti, těm co roní krokodýlí slzy nad mrtvými palestinskými dětmi  nevadí.
A zde je dokument izraelské ambasády k vojenské operaci v Gaze, který jsem zatím nikde v oficiálních mediích nenašel: 
Teroristické hnutí Hamás definitivně porušilo klid zbraní, který zprostředkoval Egypt mezi Izraelem a Hamásem. Situace se vyhrotila v minulém týdnu, během něhož dopadly stovky raket a minometných granátů na izraelská sídla Sderot, Aškelon a Netivot a na přilehlé kibucy.  Během jediného dne dosáhlo číslo smrtonosných střel čísla 80 a Izrael pohřbil další z obětí teroru – 27.prosince zemřel Beber Vaknin z města Netivot.  
 
Kdyby se Hamás vzdal teroru, nebyl by důvod k odvetné akci ze strany Izraele. Vůdce Palestinské autonomie Mahmúd Abbás rovněž přiznal, že bylo v moci Hamásu izraelskému útoku předejít – premiér Ehud Olmert opakovaně varoval, že ostřelování z Gazy povede k vojenské odvetě.  
Izraelští občané žili v každodenní hrozbě útoků z Gazy přibližně sedm let a Izrael vyčerpal všechny možnosti, jak ochránit své obyvatele a zároveň zabránit krveprolití. Na nabídku míru odpovídaly střely cílené na civilní obyvatelstvo. Dosud se Izrael vyvarovával zásadní vojenské operace, ale nyní je zjevné, že není jiného řešení. Tak jako každý stát – Izrael je povinován bránit své obyvatele a uplatnit tak základní právo na sebeobranu.  
 
Izrael se proto rozhodl zasadit ránu Hamásu – organizaci, která si vedle útoků na židovský stát bere i své obyvatele z pásma Gazy jako rukojmí a jejich smrti se nejen nesnaží předcházet, ale z propagačních důvodů ji dokonce vítá. Izrael zaútočil na předem přesně vytipované cíle, kterými byly výhradně centra vůdců Hamásu, výrobní místa produkující zbraně a munici – nikoli civilní obyvatelstvo a jejich sídla. Izrael lituje každé nevinné oběti na straně palestinského lidu a snaží se zabránit humanitární krizi v Gaze.  
 
Izrael čelí teroristické organizaci Hamás, která – za přímé podpory Íránu – nereprezentuje legitimní zájmy palestinského lidu, ale radikální islamistickou agendu. Proto Izrael stále věří v řešení v podobě dvou států – židovského a palestinského – žijících vedle sebe v míru. Proto je Izrael odhodlán po utišení bojů pokračovat ve vyjednáváních s legitimním zastoupením Palestinské autonomie reprezentovaným jeho prezidentem Mahmúdem Abbásem.
 
A aby ne, když Libanonská šíitská teroristická Alláhova strana Hizballáh vyhrožuje, že otevře druhou frontu proti Izraeli na severu, jako odvetu za operaci Izraelských obranných sil proti teroristům Hnutí islámského odporu Hamas v Pásmu Gaza.
 
Vůdce Hizballáhu Hassan Nasralláh v hizballáhovské televizi Al-Manar prohlásil, že „severní Izrael bude hořet, stejně jako hoří Gaza.“
 
A Palestinci dál ostřelují Izrael raketami Kassam a katušemi typu Grand…
A není-li prohlášení pana knížete Schwarzenberga jenom jeho soukromým stanoviskem, pak klobouk dolů před naší diplomacií.
 
 
http://www.paulczynski.cz/