Holandsko se může stát brzy první islámskou zemí EU
Autor: Redakce | Publikováno: 23.01.2009 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
V sídle Rady EU byla umístěna plastika reprezentující české předsednictví v EU. Holandsko je na této plastice znázorněno jako země zatopená mořem, ze kterého vyčnívají už jen kupole mešit a špice minaretů. Podobný dojem má i ruská Pravda, když konstatuje, že Nizozemí je nejprogresivněji islamizovanou zemí EU a na světě vůbec. V Holandsku se totiž nejrychleji mění poměr původního obyvatelstva a muslimských přistěhovalců ve prospěch druhých z nich – každý pátý obyvatel země je přistěhovalec převážně muslimského vyznání.

V sídle Rady EU byla umístěna plastika reprezentující české předsednictví v EU. Holandsko je na této plastice znázorněno jako země zatopená mořem, ze kterého vyčnívají už jen kupole mešit a špice minaretů. Podobný dojem má i ruská Pravda, když konstatuje, že Nizozemí je nejprogresivněji islamizovanou zemí EU a na světě vůbec. V Holandsku se totiž nejrychleji mění poměr původního obyvatelstva a muslimských přistěhovalců ve prospěch druhých z nich – každý pátý obyvatel země je přistěhovalec převážně muslimského vyznání.

 
Ruská Pravda se snaží postihnout hlavní důvody této demografické a sociální přeměny, která s sebou stále pregnantněji přináší přeměnu kulturní a politickou.
 
Historický původ bezbřehé imigrační politiky tkví v komplexu viny za toleranci k vyvraždění místních Židů nacisty za druhé světové války. Země s jedním z nejvyšších životních standardů na světě se rádoby altruisticky široce otevřela chudým příchozím z třetího světa. Přistěhovalcům byla s ležérním velkorysým nadhledem přiznávána všemožná sociální a občanská práva sahající od štědrých sociálních dávek přes výstavbu mešit až po volební právo, které na komunální úrovni získává každý, kdo v zemi pobývá více než 5 let.
 
Dalším důvodem přímo přezíravé benevolence k jinokulturní imigraci byl skutečně vysoký životní standard a relativní i strategická bezpečnost, jimž se země koncem minulého století těšila. Hedonistické delirium, do něhož holandská společnost začala upadat, pak vedlo k i bezuzdně liberální relativizaci morálních hodnot vzápětí avantgardně přenášených do zákonodárství, a následně k relativizování a nepřipouštění si sociáně patologických a bezpečnostních výzev, jež masová muslimská imigrace s sebou přinášela. Když se začaly ozývat výstražné hlasy, jako např. Pima Fortuyna, bylo už na změnu nastoupeného kurzu pokojnou cestou pozdě.
 
Země dnes z 20 % patří muslimské populaci (tendence stoupající), která si usurpuje stále větší podíl na politickém, ekonomickém i kulturním životě země. V zemi, kde se např. ženy těšily vysoké míře emancipace, dnes pro širokou část veřejnosti je „žena nejlepší přítel člověka“. Po zkušenostech s multikulturním soužitím se ročně ze země vystěhovává několik desítek tisíc rodilých obyvatel. Jednou z oblíbených destinací je ostatně Česko. Skutečnost, že v holandské společnosti narůstá sociální napětí mezi muslimskými přistěhovalci a původním obyvatelstvem nepopírají ani sami muslimové. „Mohou za to ale Holanďani začasto pohoršující náboženské cítění muslimů,“ pohotově dodává lídr Marockého svazu Amsterdamu Abdu Menebchi.
 
Dmograficky a demokraticky vzato, budou dny Holandského království zřejmě v historicky opravdu velmi krátké době sečteny.
 
z ruštiny přeložil -bj-
 
zdroj
Jeden můj sociálně slabší, prostoduchý přítel před pár lety naletěl podvodníkům a podepsal jim nastrčenou smlouvu o prodeji svého domu. O dům přišel. Dnes mám pro něj útěchu. Na světě jsou ještě větší hlupáci, kteří jsou schopni nechat si vyfouknout i celé království!
A jak se předvedou čeští páni? Inu, bylo to vždy trochu o švejkovské sebezáchovné intuici i nasrděném sprostém lidu..
 
www.eurabia.cz