Bobošíková spustila referendum o Lisabonské smlouvě, zítra bude na Hradčanech demonstrovat
Autor: odjinud | Publikováno: 02.02.2009 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Poslankyně Evropského parlamentu Jana Bobošíková 2. února spustila veřejné celorepublikové telefonické referendum o Lisabonské smlouvě. Občané mohou svůj názor vyjádřit, popřípadě zdůvodnit, na telefonním čísle 908 09 02 02. Cena volání je 9 Kč. Provozuje MEDIA SUPPORT, s.r.o. „K zakoupení služby mě inspirovaly ohlasy lidí, kteří mi volají a píší protesty proti Lisabonské smlouvě. Teď mají prostor vyjádřit se telefonicky. Názory volajících i výsledky referenda budeme průběžně zveřejňovat na YouTube i na stránkách www.bobosikova.cz,“ uvedla europoslankyně Jana Bobošíková.

Poslankyně Evropského parlamentu Jana Bobošíková 2. února spustila veřejné celorepublikové telefonické referendum o Lisabonské smlouvě. Občané mohou svůj názor vyjádřit, popřípadě zdůvodnit, na telefonním čísle 908 09 02 02. Cena volání je 9 Kč. Provozuje MEDIA SUPPORT, s.r.o. „K zakoupení služby mě inspirovaly ohlasy lidí, kteří mi volají a píší protesty proti Lisabonské smlouvě. Teď mají prostor vyjádřit se telefonicky. Názory volajících i výsledky referenda budeme průběžně zveřejňovat na YouTube i na stránkách www.bobosikova.cz,“ uvedla europoslankyně Jana Bobošíková.

 K rozšíření aktivit, týkajících se celospolečenské diskuse o Lisabonské smlouvě vedl Janu Bobošíkovou pozitivní ohlas občanů na iniciativu NE Lisabonské smlouvě, ANO Evropské Unii, která odstartovala 7. ledna 2009, a obrovský zájem o video na YouTube, kde vysvětluje nebezpečí Lisabonské smlouvy pro ČR. „Jde o sestřih mé přednášky pro studenty VŠTE z listopadu loňského roku. Šestiminutový šot dosud vidělo rekordních 215 000 lidí. To považuji nejen za absolutní rekord mezi českými politiky, ale hlavně za důkaz zájmu o informace, týkající se tak zásadního dokumentu,“ zdůraznila Bobošíková.
 
   Telefonické referendum a další aktivity na podporu Evropské Unie bez Lisabonské smlouvy budou oznámeny zítra na avizovaném shromáždění PROTI LISABONSKÉ SMLOUVĚ, které se uskuteční 3. února na Hradčanském náměstí v Praze 1 od 14.00. Na této akci budou mít občané příležitost podepsat petici „Nesouhlasím s Lisabonskou smlouvou“, získat informace o tomto dokumentu a vyjádřit svou podporu prezidentu Václavu Klausovi
 
   Termín není zvolen náhodně. 3. února 2009 ve 14.00 by Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR měla začít projednávat ratifikaci Lisabonské smlouvy. Právě proto je potřeba v tento den veřejně vyjádřit náš nesouhlas s tímto dokumentem a ukázat poslancům a senátorům, kteří v posledních dnech a týdnech lavírují a zcela v rozporu s předchozími sliby mění svůj postoj k Lisabonské smlouvě, že si řada občanů ČR ratifikaci tohoto dokumentu nepřeje. Posledním skandálním důkazem proradnosti českých poslanců a europoslanců je vyjádření europoslance Jana Zahradila, který sice v Evropském parlamentu nehlasoval pro Lisabonskou smlouvu, ale 23. ledna veřejně vyzval české poslance a senátory k ratifikaci tohoto dokumentu.
 
   Na shromáždění byly pozvány politické strany a občanské iniciativy, které se dlouhodobě vymezují proti Lisabonské smlouvě. Jsou mezi nimi například Občanské sdružení Linie pravdy a práva, které dlouhodobě brání neoprávněným požadavkům potomkům prokazatelných nacistických kolaborantů, Občanské sdružení Mladá občanská platforma, Nezávislí demokraté nebo Strana zdravého rozumu.