Itálie: Multikulturní zvěrstva. Česká média oněměla
Autor: Redakce | Publikováno: 06.02.2009 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
„Smečky imigrantů“ znásilňují Italky. Klima v italské společnosti je těžce nabité emocemi podněcujícími ty nejnižší pudy. Prezident republiky vyzývá k opuštění rasistických nálad. Předseda vlády Berlusconi povolává do italských ulic vojáky. Vláda projednává bezpečnostní zákon - imigranští ilegálové mají být pokutováni a vyhošťováni. EU schválila finanční pomoc Itálii na řešení imigrantské otázky. Taková je Itálie těchto dnů v evropských médiích - kromě českých. Strach z reality je nutí k bezradné autocenzuře. Svoji zpravodajskou bezzubost pak zastírají nejapnou bulvarizací.

„Smečky imigrantů“ znásilňují Italky. Klima v italské společnosti je těžce nabité emocemi podněcujícími ty nejnižší pudy. Prezident republiky vyzývá k opuštění rasistických nálad. Předseda vlády Berlusconi povolává do italských ulic vojáky. Vláda projednává bezpečnostní zákon - imigranští ilegálové mají být pokutováni a vyhošťováni. EU schválila finanční pomoc Itálii na řešení imigrantské otázky.

Taková je Itálie těchto dnů v evropských médiích - kromě českých. Strach z reality je nutí k bezradné autocenzuře. Svoji zpravodajskou bezzubost pak zastírají nejapnou bulvarizací. Jejich mlčení nicméně jen potvrzuje zlověstnost událostí v Evropském domě posledních dní. Čeští blogeři a sidestreamová média tak dnes získávají monopolní postavení ve významném segmentu trhu zahraničně-zpravodajských informací. Eurabia.cz je tradičně in.
 
Ukazuje se totiž, že nastoupený nesystémový benevolentní kurz k multikulturní společnosti má kontraproduktivní protispolečenské a protistátotvorné důsledky. A veřejnost v západních zemích to začíná stále ostřeji pociťovat. Samo téma multikulturní společnosti je už dnes velmi kontroverzní politikum. Zatímco mainstreamoví politici stále přešlapují, polemizují a hledají k němu nové přístupy, zřetelnější kontury mu zatím dokázali dát jen politici vyhraněnější pravice. A sbírají body. Nejvíce možná právě v Itálii.
Minulý měsíc opět pobouřily italskou veřejnost případy znásilnění Italek imigranty.
 
Ve dvou ze třech případů se jednalo o znásilnění hromadná – „smečkami imigrantů“, jak je nazvala některá média. Vlna zhnusení a rasismu ovládla část italské veřejnosti. V Civitavecchii po neshodách jeden policista zastřelil svého souseda senegalského původu. Nad ránem na nádraží v Nettunu u Říma tři mladíci zbili pospávájícího bezdomoveckého imigranta, poté polili hořlavinou a zapálili. Na anonymní telefonát byl pak pětatřicetiletý Ind s těžkými zraněními hospitalizován v římské nemocnici. Dopadení pachatelé na svou obhajobu uvedli, že neměli rasistické pohnůtky: „Nezáleželo nám na tom, jestli je to Rumun nebo negr, chtěli jsme se zabavit a vidět, co vydrží“. Ministr vnitra Roberto Maroni zvěrstvo komentoval: „Tohle už není rasismus, to je něco ještě daleko horšího. Mělo by nás to všechny vést k zamyšlení“.
 
Celá Itálie je zděšena ze zvěrstev páchaných na obou stranách kultur italské, dnes už sotva chtěné, multikulturní společnosti. Prezident republiky Giorgio Napolitano vyslovil nad „sledem xenofobních událostí posledních dní svoje hluboké zneklidnění“. Požadoval, aby politici a úřady napřely všechny svoje síly v boji s rasismem a nepovažovali poslední hrůzné činy za marginální.
 
Bývalý ministr vnitra, současný předseda protimafijního výboru, Giuseppe Pisanu, Maroniho kritizoval, že jeho slogan „nulová tolerance“ (vůči imigrantskému násilí) je na úrovni hospodských bitkářů, a rozdmýchává ty nejnižší instinkty“. Maroni Pisanuovi vzkázal, že „s ilegály je potřeba zatočit, a ne jednat v rukavičkách“. Na adresu hlavy státu konstatoval, že je samá polemika, která jen čeří sociální zjitření.
Předseda vlády Silvio Berlusconi v odpověď na vlnu barbarských znásilnění italských žen předložil Bezpečnostní radě státu návrh na povolání 3000 vojáků, kteří by patrolovali v cizineckých čtvrtích italských měst. Neodpustil si svůj pověstný šovinistický humor, když konstatoval, že by bylo potřeba tolik vojáků, kolik je krásných Italek. A těch prý je bezpočet..
 
Začátek února v Senátu patřil projednávání návrhu Bezpečnostního zákona. Ten mimo jiné stanoví pokuty pro ilegály za nezákonnou imigraci ve výši 5 až 10 tisíc eur, zákaz registrace manželství a narození dětí ilegálů, roční poplatek za povolení k pobytu 125 eur, vytvoření národní databáze bezdomovců a povinnost důstojného živobytí (žádné romské kočovné tábory). Ve stejném období EU přitakala Itálii schválením mimořádného finančního balíčku na imigrační politiku. Dávno ví už své...
 
ze zahraničních pramenů sestavil -bj-
 
zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj
www.eurabia.cz