Německo: Islámistická propaganda sílí
Autor: Redakce | Publikováno: 08.03.2009 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Německé bezpečnostní složky konstatují nárůst dogmatické radikální islámistické propagandy v německém jazyce na internetu. Soudobým nejvýznamnějším islámistickým propagandistou je jednatřicetiletý Maročan Bekkay Harrach, který vyrůstal v Německu a vystudoval ekonomickou matematiku. Na internetu se objevily jeho proslovy pod hlavičkou Al-Kaidy, což nasvědčuje skutečnosti, že tento marocký Němec zřejmě působí v užších vedoucích kruzích této teroristické organizace.

 

Německé bezpečnostní složky konstatují nárůst dogmatické radikální islámistické propagandy v německém jazyce na internetu. Soudobým nejvýznamnějším islámistickým propagandistou je jednatřicetiletý Maročan Bekkay Harrach, který vyrůstal v Německu a vystudoval ekonomickou matematiku. Na internetu se objevily jeho proslovy pod hlavičkou Al-Kaidy, což nasvědčuje skutečnosti, že tento marocký Němec zřejmě působí v užších vedoucích kruzích této teroristické organizace.
 
Harrach alias Abu Talha se ve svých proslovech obrací na Němce konfrontované současnou hospodářskou krizí a nabízí „fundovaná vysvětlení a východiska“. Hospodářská krize je podle něho Alláhovým trestem a nutným důsledkem liberalizmu, sekularizmu a přezírání koránu. Zároveň doceňuje Německo, jako zemi, která nemá na svých rukou krev islámských mučedníků, a proto mudžahedínové nemají takovou potřebu zemi ozbrojeně konfrontovat, pokud se Německo zdrží zlého a zločinů.
 
K obyčejným Němcům se obrací vemlouvavými frázemi, aby, cítí-li ve svém srdci zklamání a prázdnotu, hledali v koránu. Abu Talha již oznámil téma svého příštího proslovu: „Za co všechno vděčí Západ islámu“.
 
Německé bezpečnostní orgány vyhodnotily videozáznamy Harrachových promluv jako top produkci Al-Kaidy, která se řadí do ranku takových šotů, jako například záběry s německými rekruty začleněnými v ozbrojených teroristických skupinách.
 
z němčiny ořeložil -bj-
 
zdroj
www.eurabia.cz