První obětí koronaviru byla EU, říká Le Pen
Autor: odjinud | Publikováno: 06.04.2020 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Vůdkyně francouzské Národní obrody (RN) Marine Le Pen tvrdí, že první obětí koronaviru je Evropská unie, když poukazuje na tu absenci solidarity v boji s epidemií. Paní Le Pen řekla, že tento blok dokonce selhal i v tom, aby oznámil, že tu vůbec nějaký virus je, čímž nejspíš poukazovala na prohlášení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyn, která tento měsíc vyzývala členské státy, aby ponechaly hranice otevřené.

Vůdkyně francouzské Národní obrody (RN) Marine Le Pen tvrdí, že první obětí koronaviru je Evropská unie, když poukazuje na tu absenci solidarity v boji s epidemií.

 

Paní Le Pen řekla, že tento blok dokonce selhal i v tom, aby oznámil, že tu vůbec nějaký virus je, čímž nejspíš poukazovala na prohlášení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyn, která tento měsíc vyzývala členské státy, aby ponechaly hranice otevřené.

„To je extrémně důležité, protože když se střetneme s lidskou, rostlinou nebo zvířecí epidemií, je zjevně prevencí proti takové epidemii kontrola hranic,“ řekla Le Pen.

Ve zprávě pro Le Point dodala, že „EU nám říkala pravý opak, protože jde o ideologii. Volný pohyb je náboženstvím. Dokonce ani smrt nestačí, aby přesvědčila její vůdce, že je jasně na nějakou dobu nezbytné hranice uzavřít, aby se lidem z postižených oblastí zabránilo ten virus přinášet a šířit. A přesně to se v Evropě děje.“

Breitbart London@BreitbartLondon

Marine Le Pen: Brexit is a ‘Terrifying Failure’ For the European Union https://www.breitbart.com/europe/2020/02/03/marine-le-pen-brexit-is-a-terrifying-failure-for-the-european-union/ …

Marine Le Pen: Brexit is a ‘Terrifying Failure’ For the European Union

Marine Le Pen congratulated the UK for regaining its "freedom" but went on to say that Brexit was a "terrifying failure" for the EU.

breitbart.com

153

16:41 - 3. 2. 2020

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 61.

Když Le Pen mluvila o tom, co přijde po epidemii, tak řekla, že EU „se z ní o ničem nepoučí,“ ale že členské státy samy si odnesou pochopení potřeby být strategičtější a nevkládat během krizí svůj osud moc do rukou globalismu.

„Tohle je konec toho nového světa, který si Emmanuel Macron tak hýčkal ještě před tím, než vůbec začal,“ předpověděla.

Tyto komentáře přichází jen pár dnů poté, kdy neteř Le Pen, a také bývalá poslankyně, Marion Maréchal EU kritizovala slovy: „Čína přišla s pomocí do Itálie ještě před Francií, ale mezitím mluvčí vlády Sibert Ndiye Italy povýšeně poučovala.“

„Angela Merkel už ani nezkoušela předstírat, že hraje v kolektivu, a když mluvila k občanům, tak ani neutrousilo slovo ‚Evropa‘,“ posmívala se slečna Maréchal.

Le Pen je známou kritičkou Evropské unie už roky, kdy v roce 2015 prosazovala referendum o členství Francie v tomto bloku. O rok později pak prohlásila, že každý členský stát EU by měl uspořádat referendum.

Ač mezitím jako ona, tak RN už svůj zápal pro referendum mezitím utlumila, tak podporovala Brexit, a letos prohlásila, že odchod Velké Británie byl kvůli „strašlivému selhání EU.“

Breitbart London@BreitbartLondon

French Populist Marion Marechal Slams the EU for Response to Coronavirus Pandemic https://www.breitbart.com/europe/2020/03/24/marion-marechal-slams-eu-response-coronavirus-pandemic/ …

Marion Marechal Slams the EU for Response to Coronavirus Pandemic

Marion Marechal has slammed the EU's response to coronavirus, saying the health crisis has shattered the bloc's notion of solidarity.

breitbart.com

34

20:17 - 24. 3. 2020

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 25.

PATRICK KOVARIK/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

26 Mar 2020

www.reformy.cz