Metropolitní policie Khanova pokrokového Londýna najímá ‚vyhledávače rasistů‘, aby prověřovali uchazeče o místo u policie
Autor: odjinud | Publikováno: 14.07.2020 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Londýnská Metropolitní policejní služba (MPS) v současnosti najímá tzv. ‚vyhledávače rasistů‘, aby prověřili, zda mají kandidáti na policisty předsudky, jelikož levicový starosta tohoto města Sadiq Khan připravuje pro skutečnou policii zkrátit rozpočet.

Londýnská Metropolitní policejní služba (MPS) v současnosti najímá tzv. ‚vyhledávače rasistů‘, aby prověřili, zda mají kandidáti na policisty předsudky, jelikož levicový starosta tohoto města Sadiq Khan připravuje pro skutečnou policii zkrátit rozpočet.

 

Tyto civilisty obsazené pozice jsou u policie zavedené už od roku 2003, plat vyhledavačům rasistů teď ale rychle navýšili o 50 procent, což znamená, že si mohou vydělat 150 ₤ denně plus náhrady výdajů. Placení těchto pozic, které jsou na částečný úvazek, bude tedy ekvivalentem platu 39 000 ₤ měsíčně na plný úvazek – tj. o deset tisíc liber více, než je nástupní plat skutečných policistů, jak vypočítaly britské noviny The Sun.

Nedávné inzeráty od Cressidy Dick vedoucí Metropolitní policii nabízí 50 neobsazených pozic vyhledávačů rasistů, kdy ti najatí pracují nejméně 25 dnů v roce. Od kandidátů se nevyžaduje, aby měli nějakou zkušenost nebo kvalifikaci v oboru svého zaměstnání, ač není jasné, co by někoho mělo kvalifikovat, aby o někom dalším usoudil, že takový policista je rasistou nebo není.

„Metropolitní policie by zjevně neměla najímat policisty, kteří zastávají otevřeně rasistické postoje. Je však jasně nerozumné použít veřejných peněz k placení komunitních aktivistů tak ohromnými sumami, když základní platy samotných policistů zůstávají tak nízké,“ řekl novinám David Spencer z Centra pro prevenci zločinnosti.

Nárůst těchto platů rovněž kritizoval výzkumný ředitel pro Alianci daňových poplatníků Duncan Simpson, který řekl: „50 procentní nárůst platů financovaný daňovými poplatníky je zvláštní, když je to v době, kdy se většina lidí potýká s finančním krácením.

 

„Je třeba, aby všechny oblasti veřejného sektoru včetně policie měly na paměti, že každá penny, kterou utrácí, pochází od daňových poplatníků, kteří zrovna platí nejvyšší daňovou zátěž za 50 let.“

 

Mluvčí Metropolitní policie v reakci na tato odhalení řekl: „Srovnávat denní sazbu běžného dělníka s platem policejního konstábla s penzí a příplatky, které jsou lákavé, je přehnané zjednodušování.

„Ti aktivističtí hodnotitelé rovněž představují diverzifikované komunity v Londýně. To je v nejlepším zájmu nalákat a zrekrutovat a udržet si ty nejlepší policisty,“ dodal mluvčí Metropolitní policie.

Minulý týden starosta Londýna Sadiq Khan oznámil, že bude usilovat o zkrácení rozpočtu na Metropolitní policii, Kancelář starosty pro policejní činnost a zločinnost (MOPAC) a na hasičskou brigádu, což je jen jedno z více krácení veřejných služeb, když se kvůli čínskému koronaviru nedaří na rozpočet vybírat.

Policejní síly se v celé zemi v posledních měsících dostávají pod narůstající tlak kvůli koronavirové karanténě a pak se v tom objevily zatím nejnásilnější protesty všech dob – Na černých životech záleží.

Jakmile policejní síly zašly až tak daleko, že začaly policistům doporučovat, aby před protestujícími – Na černých životech záleží – padali na kolena, tak této organizaci zlořečil Nigel Farage, že se stala čelným představitelem krajně levicové politické agendy, kdy říkal, že tento akt podřízenosti měl na tyto protesty „velice pozitivní“ účinek.

 

KURT ZINDULKA

30 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/06/30/khans-woke-inquisitors-met-police-hiring-racism-spotters-examine-prospective-officers/

www.reformy.cz