Bill Clinton, jeho přetrvávající potíže s definicemi a hormonální antikoncepce
Autor: Michal Semín | Publikováno: 15.05.2009 | Rubrika: Kulturní válka
Ilustrace
Jen tato lživá manipulace umožňuje, aby se ženy, užívající hormonální antikoncepci, jež mnohy nezabrání početí, ale až následné nidaci, neuváděly ve statistice prováděných potratů a tak se vytvářelo zdání, že s rozšířením antikoncepce počet potratů klesá. Skutečnost je bohužel taková, že těla velkého počtu dnešních žen se stávají, aniž o tom ony vůbec tuší, hřbitovy. Kyrie eleison.

 

Asi si ještě mnozí vybaví, jaké potíže měl bývalý americký prezident Bill Clinton během své aféry se stážistkou Lewinskou při lingvisticko-logickém rozboru svého tehdejšího počínání. Na dotaz, zda je pravdivé tvrzení jeho právního zástupce, že poměr mezi prezidentem a Monikou Lewinskou i veřejností přetřásané intimní úkony v Oválné pracovně Bílého domu nebyly v žádném smyslu sexuální povahy, Bill Clinton prohlásil: „Záleží na tom, co se myslí pod pojmem „je“.
 
 
Navzdory takřka sokratovsky znějící odpovědi nelze nabýt oprávněného dojmu, že se v Billu Clintonovi naplnil starodávný Platónův ideál státníka-filosofa. Svědčí o tom i jeho nedávný televizní rozhovor, ve kterém obhajoval Obamou obnovený program finanční podpory výzkumu embryonálních buněk. V průběhu rozhovoru celkem pětkrát prohlásil, že embryo teprve čeká na okamžik svého oplodnění (čímž mimo jiné doznal, že okamžikem oplodnění vzniká nový lidský život)! Ovšem stejnou měrou pozoruhodné je, že tazatel Dr. Sanjay Gupta, jenž je hlavním odborníkem stanice CNN na problematiku zdravotnictví a lékařské vědy a o kterém se hovořilo jako o jednom z možných kandidátů prezidenta Obamy na úřad ministra zdravotnictví, jej ani jednou na tento elementární omyl neupozornil.
 
 
 

 

Důvod je, myslím, zřejmý. Oba jsou pachateli záměrné terminologické manipulace, jež je dnes v hraničních otázkách života a smrti tak častá. Je-li pro někoho vražda umělým potratem pouhým „přerušením těhotenství“, či dokonce „reprodukčním právem ženy“, není pro něj žádný problém zaměňovat početí a uhnízdění nového lidského jedince v embryonálním stádiu svého vývoje v děložní sliznici.

Jen tato lživá manipulace umožňuje, aby se ženy, užívající hormonální antikoncepci, jež mnohy nezabrání početí, ale až následné nidaci, neuváděly ve statistice prováděných potratů a tak se vytvářelo zdání, že s rozšířením antikoncepce počet potratů klesá. Skutečnost je bohužel taková, že těla velkého počtu dnešních žen se stávají, aniž o tom ony vůbec tuší, hřbitovy. Kyrie eleison.