Bobošíková: Sjednocení jen pod Suverenitou
Autor: Redakce | Publikováno: 12.06.2009 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace
Lze udělat jediné: vytvořit jasnou kandidátku s názvem Suverenita, na které může dojít k personálnímu, nikoliv ke stranickému propojení. V žádném případě bychom nevytvářeli koalici.

 * Po neúspěchu malých pravicových stran včetně vaší Suverenity ve volbách do europarlamentu se opět hovoří o integraci...

Vedu řadu jednání. Jsem řadou lidí kontaktována, ale jak ta jednání dopadnou, není v tuto chvíli jasné. Pokud by měl být ten projekt úspěšný, nelze čtyři měsíce před volbami jednat o nějakém složitém propojování stran. Lze udělat jediné: vytvořit jasnou kandidátku s názvem Suverenita, na které může dojít k personálnímu, nikoliv ke stranickému propojení. V žádném případě bychom nevytvářeli koalici.
 
* Budete chtít oslovit jednotlivce například ze Strany svobodných občanů, nebo třeba z rodícího se subjektu Občané?
Projekt pana Havlíka Občané. cz budí svým obsahovým zaměřením i personálním obsazením důvěru, ale ještě jsem s ním nejednala. Tady je nutné nikoli sčítat síly, protože politická síla nevznikne prostým součtem, ale dát jasnou alternativu k současnému klientelismu, která jasně definuje, co je národní zájem.
 
* A co hlavním téma?
Podpora konkurenceschopnosti ČR. Tj. zlepšení podmínek pro podnikání plus masívní investice do vzdělání a do vědy. Také podpora seniorské populace.
 
* Co spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí či s TOP 09 Miroslava Kalouska?
Záleží na programu. Pro mě a pro Suverenitu je nepřekročitelná Lisabonská smlouva v tom ohledu, že ohrožuje majetkové zájmy občanů této země. Se stranami, jež měly na kandidátkách lidi, kteří vymáhají prostřednictvím svých právních kanceláří majetek zabavený v souvislosti s Benešovými dekrety, se já dohodnout nemohu.
 
* Koho máte na mysli?
To byla třeba strana paní Hybáškové (Evropská demokratická strana). A starostové, pokud vím, velmi plédují pro Lisabonskou smlouvu.

 

Právo 10. 6. 2009