Hrdina Wilders, kabrňák Oberfalzer a zbabělec Přemek Sobotka
Autor: Edvard Steinský | Publikováno: 07.12.2009 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Šéf Senátu Přemysl Sobotka není politicky korektní. Protože toto slovo je zase jen politicky korektním výrazem pro zbabělost, říkejme raději, že je zbabělý. Alena Gajdůšková za nic nemůže, ona je jen levicová, navíc nepříliš chytrá politička. Jiří Dienstbier je bývalý ministr zahraničí, který si myslí, že proto všemu rozumí. Jaromír Štětina je sice levicový, ale hlavně pokrytec, který se přátelí s muslimy a podporuje islámské teroristy v Ruské federaci. Geert Wilders je hrdina naší doby, který říká, co si myslí, i když si kvůli tomu nemůže být jistý svým životem. Senátor Jiří Oberfalzer je kabrňák.

Geert Wilders byl nucen odložit návštěvu Česka. Nemusel jsem být nutně jedním z lidí, kteří jej pozvali a návštěvu organizovali, abych zjistil, že zde není něco v pořádku. To došlo každému přemýšlivému čtenáři médií.

Protože nesnáším politickou korektnost a uhlazené výrazy, napíšu to tak, jak to cítím a jak to cítila – o čemž jsem přesvědčen - i česká veřejnost, alespoň soudě podle internetových anket, kde drtivá většina Wildersovu návštěvu schvalovala.

Šéf Senátu Přemysl Sobotka není politicky korektní. Protože toto slovo je zase jen politicky korektním výrazem pro zbabělost, říkejme raději, že je zbabělý. Alena Gajdůšková za nic nemůže, ona je jen levicová, navíc nepříliš chytrá politička. Jiří Dienstbier je bývalý ministr zahraničí, který si myslí, že proto všemu rozumí. Jaromír Štětina je sice levicový, ale hlavně pokrytec, který se přátelí s muslimy a podporuje islámské teroristy v Ruské federaci.

Geert Wilders je hrdina naší doby, který říká, co si myslí, i když si kvůli tomu nemůže být jistý svým životem. Senátor Jiří Oberfalzer je kabrňák, třída, chlap s odvahou a pevnými názory. Podobně odvážný je bývalý europoslanec Vladimír Železný, se kterým jsme Wilderse zvali už v první polovině roku, jen se to tehdy nepodařilo dotáhnout do konce.

Muslimové, kteří Wildersovi podle médií nabízeli diskuzi, nejsou muslimové, ale pouze jedna osoba, a to psychicky nevyrovnaný (ne)muslim Lukáš Lhoťan. Novináři typu Viliama Bucherta, Martina Weisse nebo Zbyňka Petráčka jsou přemýšliví novináři, ti ostatní, kteří o Wildersovi psali jako o xenofobovi a extrémistovi, aniž by si ho vyslechli, jsou buď levicoví novináři nebo neprofesionálové.

Odložení návštěvy Wilderse není vítězství rozumu a tolerance, ale vítězství pokrytectví, strachu a netolerance. Evropa nepotřebuje jen více shovívavosti k lidem jako je Wilders, ale potřebuje více Wildersů. Česká politika pak potřebuje méně Sobotků a více Oberfalzerů. A to je asi tak všechno, co bych pro tuto chvíli chtěl na téma odložení Wildersovy návštěvy na únor říci.

Edvard Steinsky, šéfredaktor www.eurabia.cz

vyšlo v HN, 30. listopadu 2009