Halík opět popřel Kristovo zmrtvýchvstání
Autor: Jiří Stodola | Publikováno: 08.02.2010 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Církev věří, že Kristus vstal reálně z mrtvých, věří, že Kristovo tělo po zmrtvýchvstání je identické s jeho tělem, které bylo uloženo do hrobu. Tuto skutečnost je možno velmi lidovým jazykem popsat tak, že se v určité chvíli v hrobě začla hýbat mrtvola Ježíše Krista (samozřejmě nešlo již o mrtvolu, ale o vzkříšeného Krista). Je to sice vulgární, ale dá se tím v podstatě jednoduše vyjádřit víra Církve v reálné Kristovo zmrtvýchvstání. Pro člověka, který věří, že Bůh stvořil svět z ničeho a udržuje jej v jeho bytí, stěží může být něco takového nepřijatelné. Ne tak pro prof. Tomáše Halíka, který znovu popřel Kristovo reálné zmrtvýchvstání.

Církev věří, že Kristus vstal reálně z mrtvých, věří, že Kristovo tělo po zmrtvýchvstání je identické s jeho tělem, které bylo uloženo do hrobu. Tuto skutečnost je možno velmi lidovým jazykem popsat tak, že se v určité chvíli v hrobě začla hýbat mrtvola Ježíše Krista (samozřejmě nešlo již o mrtvolu, ale o vzkříšeného Krista). Je to sice vulgární, ale dá se tím v podstatě jednoduše vyjádřit víra Církve v reálné Kristovo zmrtvýchvstání. Pro člověka, který věří, že Bůh stvořil svět z ničeho a udržuje jej v jeho bytí, stěží může být něco takového nepřijatelné. Ne tak pro prof. Tomáše Halíka, který znovu popřel Kristovo reálné zmrtvýchvstání. Viz zde.

Ptáme se, kam až bude muset Tomáš Halík zajít, aby pastýři konečně začali jednat? Na jakou významnější herezi P. Tomáše Halíka hierarchie čeká?

P.S. Přísně vzato Kristova mrtvola se nezačala hýbat, protože se hýbat začlo až Kristovo vzkříšené tělo. Popřením této nepřesné představy se Halík ještě doslovně nedopouští bludu. Z čeho se nevyvlíkne je tvrzení, že k víře, ke které nejsme povoláni patří víra ve svědectví Evangelia o prázdném hrobě. Ten, kdo podle Halíka překřičí pozitivistické námitky si říká: „Je to tam napsaný [v Evangeliích], tak asi teda nezůstal v hrobě.“

Tvrdím, že jsme povoláni k věřit tomu, že Kristus po zmrtvýchvstání nezůstal v hrobě (natož aby tam zůstala jeho mrtvola)!

http://aktualityhvezd.wordpress.com/