Proces s antiislamistou Wildersem je podle všeho zmanipulovaný
Autor: Karel Orlík | Publikováno: 06.02.2010 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Z 18 svědků mu soud povolil jen 3, z čehož lze usuzovat, že to nebude nestranný soud. Wilders na to reagoval slovy: "Tento soud nezajímá pravda a nechce mně soudit spravedlivě. Proto ho nemohu respektovat. Neměl by být místem diktatury. Symbolická paní spravedlnosti má sice zavázané oči, ale dobře slyší. To není její přednost, to je její povinnost. Musí vyslechnout stížnost svobodných občanů proti ideologii, ohrožující svobodu. Thomas Jefferson měl pravdu: "Cenou za svobodu je trvalá ostražitost."

Z 18 svědků mu soud povolil jen 3, z čehož lze usuzovat, že to nebude nestranný soud. Wilders na to reagoval slovy:

"Tento soud nezajímá pravda a nechce mně soudit spravedlivě. Proto ho nemohu respektovat. Neměl by být místem diktatury. Symbolická paní spravedlnosti má sice zavázané oči, ale dobře slyší. To není její přednost, to je její povinnost. Musí vyslechnout stížnost svobodných občanů proti ideologii, ohrožující svobodu. Thomas Jefferson měl pravdu: "Cenou za svobodu je trvalá ostražitost."

Tento soud není jen o svobodě slova, ale také o pravdě. Je-li něco pravdivé, jak to může být ilegální? Požaduji vyslechnout jako svědky nejen experty na svobodu slova, ale také experty na islám z Izraele, USA, Velké Británie a jiných zemí. Mám právo se hájit a dokázat, že jsem mluvil pravdu. Prosím, nebraňte mi v tom.

"Jestliže soud odmítá svědky, pak to svědčí o tom, že se přeceňuje", míní Wildersův obhájce Bram Moszkowic. Soud byl přerušen a bude pokračovat někdy na podzim.


(Aruc, 4.2.2010, ko)