Reakce kanceláře Václava Havla na článek z EUportalu o Havlovi a TOP 09
Autor: odjinud | Publikováno: 30.03.2010 | Rubrika: Reakce
Ilustrace
Článek Adama Bartoše „Schwarzenbergovu TOP 09 spoluzakládal Havel“ na Euportálu dne 25.3.2010 považuji za neseriózní a vědomě nepřesný. Adam Bartoš se snaží čtenáři vnutit, že Václav Havel se podílel na vzniku strany TOP 09 a snažil se to vnutit i samotným skutečným zakladatelům. Mohu si to vysvětlit jedině tak, že jim pan Bartoš v telefonickém rozhovoru tlumočil mou odpověď – přesněji odpověď Václav Havla, se kterým jsem vše samozřejmě konzultovala - záměrně opačně v naději, že uslyší to, co chce slyšet.

Článek Adama Bartoše „Schwarzenbergovu TOP 09 spoluzakládal Havel“ na Euportálu dne 25.3.2010 (http://www.euportal.cz/Articles/5848-schwarzenbergovu-top-09-spoluzakladal-havel.aspx ) považuji za neseriózní a vědomě nepřesný. Adam Bartoš se snaží čtenáři vnutit, že Václav Havel se podílel na vzniku strany TOP 09 a snažil se to vnutit i samotným skutečným zakladatelům.

To, že se Václav Havel na jaře loňského roku scházel s panem Schwarzenbergem a Kalouskem a byl u vzniku strany TOP 09 jsem popřela již před delší dobou, když tuto otázku pan Bartoš položil mým prostřednictvím Václavu Havlovi. Popřel to i Karel Schwarzengerg i Miroslav Kalousek.

Nechápu tedy, proč se pan Schwarzenberg v telefonu rozlítil v reakci na má slova a zrovna tak pan Kalousek, jak se píše v článku, když se naše odpovědi shodovaly, koneckonců moje odpověď je v článku citovaná přesně.

Mohu si to vysvětlit jedině tak, že jim pan Bartoš v telefonickém rozhovoru tlumočil mou odpověď – přesněji odpověď Václav Havla, se kterým jsem vše samozřejmě konzultovala - záměrně opačně v naději, že uslyší to, co chce slyšet. Postup pana Bartoše považuji za neprofesionální, manipulativní a nepoctivý.


Sabina Tančevová
tajemnice Václava Havla