Exkluzivní fotografie toho, co předcházelo útoku pěstí na Sobotku
Autor: František Matějka | Publikováno: 06.05.2010 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Místopředseda ČSSD Sobotka byl napaden. Ano, je to špatně. Já si včera dovolil politicky nekorektní polemiku na téma nikoli "co se děje", ale "proč se to děje". Dnes Vám nabízím něco málo z toho "proč". Obdržel jsem dnes fotografie od pana Husa, který byl na mítinku ČSSD osobně, narozdíl od většiny nás ostatních, přítomen. Považuji za svou povinnost je s jeho souhlasem zveřejnit. Ano, dát ránů pěstí politikovi na veřejném mítinku je zajisté špatně. Co všechno se na té akci dělo před tím, než k incidentu došlo, považuji za důležité. Fotografie nabízím v časovém sledu.

Místopředseda ČSSD Sobotka byl napaden. Ano, je to špatně. Já si včera dovolil politicky nekorektní polemiku na téma nikoli "co se děje", ale "proč se to děje". Dnes Vám nabízím něco málo z toho "proč".

Obdržel jsem dnes fotografie od pana Husa, který byl na mítinku ČSSD osobně, narozdíl od většiny nás ostatních, přítomen. Považuji za svou povinnost je s jeho souhlasem zveřejnit. Ano, dát ránů pěstí politikovi na veřejném mítinku je zajisté špatně. Co všechno se na té akci dělo před tím, než k incidentu došlo, považuji za důležité. Fotografie nabízím v časovém sledu. Na první z nich uvidíte pokojné protestující lidi, kteří drží transparenty proti politice ČSSD. Jsou vzadu v hloučku. Najdete tam lidi mladé i starší. Na snímku si všimněte také osoby uprostřed. Muž v červeném oblečení, ze kterého se stal následně útočník, tleská projevu místopředsedy Sobotky. Následují útoky příznivců ČSSD na protestující jednotlivce s trasparenty. Kromě jejich roztrhání dochází i fyzickému napadení mladého člověka o hlavu větším. Podívejte se na další z mítinků ČSSD v České republice. Včerejší polemiku (nikoli schvalování fyzických napadení) na téma "To strach lidí je důvodem násilí na mítincích ČSSD" nabízím zde. Dnešní fotografie mě utvrzují v tom, že daleko důležitější, než řešit následky, je hledat příčiny stavu ve společnosti. Ostatní nechávám bez dalšího komentáře k Vaší úvaze.


01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

13.jpg

12.jpg

14.jpg


.