Chystá se konec eura? Němci prý tisknou nové marky
Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 08.05.2010 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace
Německo má plán pro případ krachu eura - vrátit se k původní měně. Německá Bundesbank prý proto tiskne nové marky, tvrdí někteří nezávislí experti. Tvrdí to například finanční odborník Walter K. Eichelburg. V rozhovoru pro deník "Freie Allgemeine" uvedl, že k tisku nových bankovek už došlo. Německo se totiž obává zániku společné evropské měny, kterou ohrožuje krach Řecka, ale i problémy dalších jižních zemí jako je Španělsko či Portugalsko.

Německo má plán pro případ krachu eura - vrátit se k původní měně. Německá Bundesbank prý proto tiskne nové marky, tvrdí někteří nezávislí experti.  
 
Tvrdí to například finanční odborník Walter K. Eichelburg. V rozhovoru pro deník "Freie Allgemeine" uvedl, že k tisku nových bankovek už došlo.

Německo se totiž obává zániku společné evropské měny, kterou ohrožuje krach Řecka, ale i problémy dalších jižních zemí jako je Španělsko či Portugalsko.

Eichelburg považuje úsilí spolkové vlády o řecký záchranný balíček za pouhou kouřovou clonu, která má jednak pomoci vyhrát příští týden se konající volby v nejsilnější německé spolkové zemi, jednak zakrýt skutečné přípravy na měnovou reformu, v rámci které se Německo vrátí k marce.

Přechodem na marku by lidé mohli přijít o své úspory v eurech, upozorňují nezávislé internetové zdroje. Podle nich jsou už například nově vytištěné bankovky tajně distribuovány do všech německých bank.

Přechod na marku by prý mohl proběhnout při nejbližším možném prodlouženém víkendu, což může být už víkend 15. až 16. května. Podle jiných zpráv prý německá kancléřka Merkelová chystá v příštích dnech stěžejní projev stran ekonomické situace.

Rakouský finančník a provozovatel internetových stránek www.hartgeld.com Walter K. Eichelburg radí obyvatelstvu už delší dobu, aby si vyměnili euro za zlato, protože to je jediný způsob, jak nepřijít při hyperinflaci o osobní úspory.
 
http://www.prvnizpravy.cz/