Europoslanec ODS Fajmon: Nenechme si diktovat od Bruselu
Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 21.06.2010 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
1. Proč se stále zdražují cigarety, alkohol, benzín, nafta nebo elektřina? Protože nám to nařídíla Evropská unie. 2. Proč se do nafty a benzínu musí přimíchávat stále více biopaliv a samotná čistá nafta a čistý benzín se již nemohou vůbec prodávat? Protože nám to nařídila Evropská unie. 3. Proč českou krajinu čím dál více zamořují solární elektrárny? Opět nám to nařídila Evropská unie. Z těchto příkladů dobře vidíte, že EU naše životy ovlivňuje velmi silně. To, co se nyní zavádí do praxe, je politika, kterou v posledních zhruba 10 letech prosadili na evropské úrovni evropští socialisté, zelení a lidovci. Je to politika, která vychází z jiných ideových základů než politika ODS.

Projev na 21. kongresu ODS
Praha, 19.06.2010

 

Vážené dámy, vážení pánové,

 

je zřejmé, že dnes se bude nejvíce diskutovat o tom, co ODS má a může dělat v domácí politice. Stranou by ale neměla zůstat ani politika evropská a to právě z toho důvodu, že ovlivňuje naše životy více, než si myslíte. Dám Vám několik příkladů:

1. Proč se stále zdražují cigarety, alkohol, benzín, nafta nebo elektřina? Protože nám to nařídíla Evropská unie.

2. Proč se do nafty a benzínu musí přimíchávat stále více biopaliv a samotná čistá nafta a čistý benzín se již nemohou vůbec prodávat? Protože nám to nařídila Evropská unie.

3. Proč českou krajinu čím dál více zamořují solární elektrárny? Opět nám to nařídila Evropská unie.

Z těchto příkladů dobře vidíte, že EU naše životy ovlivňuje velmi silně. To, co se nyní zavádí do praxe, je politika, kterou v posledních zhruba 10 letech prosadili na evropské úrovni evropští socialisté, zelení a lidovci. Je to politika, která vychází z jiných ideových základů než politika ODS. Je to politika, která vychází z teorií environmentalistu, socialismu a feminismu. Tento týden například Evropský parlament schválil zprávu o genderových aspektech hospodářské krize v EU.

Tato politika se v celé Evropské unii i u nás vyčerpala a zdiskreditovala. Důkazem toho je odchod Strany zelených s Poslanecké sněmovny a také výsledky parlamentních voleb v Německu, Británii, Maďarsku, u nás a také na Slovensku.

Také loňské volby do Evropského parlamentu vyhrály strany pravého středu. ODS společně s britskou Konzervativní stranou, polskou stranou Právo a spravedlnost a dalšími subjekty založila novou pravicovou, nefederalistickou frakci s názvem Evropští konzervativci a reformisté. Mohu Vám s potěšením oznámit, že to je projekt úspěšný a pro nás i pro EU přínosný.

Program žití na dluh, kterému se v celé Evropské unii říkalo "evropský sociální model" SKONČIL. Socialisté a jejich souputníci to ještě nepochopili, ale voliči už jasně vidí, že na dluh se dlouhodobě žít nedá. A zvláště potom ne v situaci, kdy celá Česká republika i Evropská unie prudce stárne. Celá řada evropských vlád proto nyní přistoupila k rozsáhlým reformám a úsporám. Omezování veřejných výdajů je i před námi. ODS se musí stát vůdcem tohoto procesu. Úspory potřebujeme nejen na úrovni vlády, ale prosazovat je musíme také na krajích a na radnicích. Nebojme se opět PRIVATIZOVAT. Stále je co.

Hospodářskou krizi nakonec stejně jako všechny krize v minulosti překonáme. Jde o to, jak rychle a s jakými ztrátami. Dnes již snad nikdo nepochybuje o tom, že česká KORUNA je nám velkou oporou. Držme se jí a udělejme vše pro to, abychom rychle plnili Maastrichtská kritéria. Dejme naše státní hospodaření co nejdříve do pořádku.

Těším se nato, že nové pravostředové vlády včetně té naší české přinesou do Evropské unie zásadní změnu. Jsem rád, že se Petr Nečas již razantně ozval proti posledním nebezpečným návrhům Evropské komise jakými bylo zavádění nové bankovní daně a také eurokontroly národních rozpočtů. Evropská unie se musí vydat jiným směrem. Musí opustit nesmyslný boj s globálním oteplováním a dalšími zelenými chimérami. Evropská civilizace se musí vrátit k zdravému rozumu. ODS bude takovou cestu prosazovat. ODS bude stranou rozumu.