Nigerie: Anglikánský arcibiskup kárá západní církve za odmítnutí evangelia a akceptaci homosexuality
Autor: Redakce | Publikováno: 08.08.2010 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Anglikánský arcibiskup Nicholas Okoh na své první tiskové konferenci 14. července hovořil o kontroverzi mezi anglikány týkající se postojů k homosexualitě. Odsoudil homosexuální chování, zatímco jiné anglikánské provincie zaujali postoj jeho nebiblické akceptace. Řekl, že v této věci by mlčení bylo škodlivé pro veřejné blaho. Také pedofilie a všechny sexuální perverse měly by být bez obalu odsouzeny všemi, kdo přijímají autoritu Písma nad životem lidí.

Anglikánský arcibiskup Nicholas Okoh na své první tiskové konferenci 14. července hovořil o kontroverzi mezi anglikány týkající se postojů k homosexualitě. Odsoudil homosexuální chování, zatímco jiné anglikánské provincie zaujali postoj jeho nebiblické akceptace. Řekl, že v této věci by mlčení bylo škodlivé pro veřejné blaho. Také pedofilie a všechny sexuální perverse měly by být bez obalu odsouzeny všemi, kdo přijímají autoritu Písma nad životem lidí.

Řekl, že západní církve užívají své peníze, aby šířily homosexuální životní styl v afrických společnostech a církvích. Věnují se této své agendě s vervou a mají podporu OSN. Proto arcibiskup vyzývá rodiče, aby zajistili, že jejich děti získají základní vzdělání v Nigerii dříve, než vycestují do ciziny. Rodiče a pěstouni mají pečlivě sledovat vztahy, které jejich děti nebo svěřenci udržují, aby deviantní chování mohlo být korigováno. Uvedl, že musí být znovu zdůrazněno, že hřích homosexuality zničil společenství v Sodomě a Gomoře.

Arcibiskup již dříve řekl, že OSN se stalo agentem propagace homosexuality v globálním měřítku, takže přišel pro nás čas, abychom vystoupili z této organizace. Řekl: "OSN nemá právo nám určovat nebo vnucovat morální standardy. Buďme neústupní a odmítněme se nechat koupit Západem".

Arcibiskup Okoh je od 25. března v čele anglikánské provincie v Nigerii, která má asi 18 milionů členů a je největší z anglikánských provincií. V Nigerii je asi 11% procent anglikánů. Podle průzkumu z roku 2007 je 97% obyvatel přesvědčeno, že homosexualita má být odmítnuta.

29.7.2010, lifesitenews.com

www.prolife.cz

 

Pozn. LP: Zdá se, že se obrany pravověrného katolického postoje dočkáme nakonec od afrických anglikánů, když ne od vlastních biskupů a kněží!

http://3.bp.blogspot.com/_lVvM5tfzc3w/Sq_VZvJvqjI/AAAAAAAAG6M/B37RqrwMdsI/s400/Nicholas+Okoh.jpg