9. květen: Den Evropy-den kolaborace
Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 09.05.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Jako členové Evropské unie musíme den po oslavách porážky nacismu a obnovení suverenity našeho státu slavit svátek na oslavu člověka, který se svým postojem k Mnichovu de facto podílel na obsazení našeho území nacistickým Německem.

Dne 9. května se v celé Evropské unii slaví tzv. Den Evropy, nazývaný též Schumanův den, na počest zveřejnění Schumanovy deklarace 9. 5. 1950, která vysvětlovala důvody ke vzniku Evropského společenství uhlí a oceli, které mělo být základem pro vznik evropského superstátu.

Na tom by ještě nebylo v celku nic zvláštního, kdyby iniciátorem a „Otcem Evropy“ nebyl člověk, který ve své době jako poslanec francouzského parlamentu hlasoval pro Mnichovskou dohodu. A nejen to. Byl i významným exponentem appeasementu vůči Německu a členem francouzské proněmecké kolaborantské vlády maršála Pétaina.

Takže jako členové Evropské unie musíme den po oslavách porážky nacismu a obnovení suverenity našeho státu slavit svátek na oslavu člověka, který se svým postojem k Mnichovu de facto podílel na obsazení našeho území nacistickým Německem. Jaká to ironie dějin!

Vizte též článek: Mnichovan a kolaborant otcem Evropy

 

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2007/11/eu_nazi_soviet_.jpg

 


http://3.bp.blogspot.com/_mXOJsfJyd74/SVzrsI9MyCI/AAAAAAAABiQ/BlfBsHPE0zM/s320/EUNAZI.jpg

 

 [EU+stormtroopers.jpg]


 

Objednejte si politicky nekorektní 
trička