Antisemitismus se dere na povrch
Autor: Redakce | Publikováno: 16.09.2006 | Rubrika: Reakce
Ilustrace
Přinášíme Vám reakci našeho čtenáře Karla Orlíka na článek Michala Semína Izrael jedná jako teroristé .

Reakce čtenáře EUportalu Karla Orlíka

Michal Semín je věroučně potomek těch, kteří rozsévali antisemitismus po celém křesťanském světě. Jan XXIII. věděl, proč je na místě omluvit se židovskému národu za všechno, co jeho předchůdci tomu národu provedli. Michal Semín je naladěn proti-židovsky dál.

Dokládám to na jeho větách:

- "Požadují-li Izrael a USA splnění rezoluce o odzbrojení Hizballáhu, činí tak neoprávněně přinejmenším do té doby, do které odmítají uznat závaznost těch rezolucí OSN, jež Izrael vybízejí k vyklizení okupovaného území."

- "Vedení války ze strany Izraele je tedy nejen nemorální, ale z hlediska strategie i kontraproduktivní."

- "Daleko rozumnější hlas z křesťanských kruhů zazněl z Říma, z úst papeže Benedikta XVI., který si je vědom nejen nebezpečí, pramenícího z radikalizujícího se islámu, ale i morálně nepřijatelné politiky státu Izrael v řešení sporů se svými sousedy." (EUportál, 15.8. zde. )

1/ Každý, kdo má alespoň základní informace o okolnostech, za kterých vznikl stát Izrael, ví, že Izrael nemohl okupovat území žádného státu, neboť tam v květnu 1948 žádný samostatný stát neexistoval. Žvásty o okupaci vymysleli Arabové a levice je papouškuje.

2/ Nemorální by bylo, pane Semíne, kdyby Izrael odmítal reagovat na islámské teroristy, které podporovala a podporuje naprostá většina libanonských muslimů, kteří v občanské válce libanonské křesťany zabíjeli anebo je přinutili emigrovat. Nemorální by bylo nereagovat na vybudování husté sítě podzemních bunkrů na libanonském jihu. Nemorální byly audience zločince Arafata u papeže Jana Pavla II. v době, kdy Vatikán odmítal vůbec uznat existenci státu Izrael a navázat s ním diplomatické styky.

3/ S ohledem na bod 2/ by měl Benedikt XVI. směrem k Izraeli o morálce spíše mlčet. Islám se neradikalizuje, jak se Benedikt XVI. domnívá, on je radikální od doby svého vzniku. To jen vynález střelných zbraní zbrzdil na pár století povinnost muslimů dobýt svět!

Karel Orlík