Australané dál příkladem
Autor: Karel Orlík | Publikováno: 03.10.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Australský premiér John Howard vyzval celý arabský svět k uznání práva Izraele na existenci. "Arabský svět musí bezpodmínečně a bez výjimek uznat právo Izraele na život v míru a v bezpečných hranicích", prohlásil Howard na konferenci o bezpečnosti v australském hlavním městě. "Arabský svět, včetně Sýrie, Hisb´alláhu, Hamásu i Íránu se musí vzdát myšlenky na zahnání Izraelců do moře", pokračoval premiér. Odsoudil íránské úsilí získat nukleární zbraně a vyzval Írán k plnění rezoluce OSN 1696 z 31.7.2006.

Australský premiér John Howard vyzval celý arabský svět k uznání práva Izraele na existenci. Současně vyzval také Izrael k přijetí palestinského státu. K dosažení míru na Blízkém východě je zapotřebí obou stran.

"Arabský svět musí bezpodmínečně a bez výjimek uznat právo Izraele na život v míru a v bezpečných hranicích", prohlásil Howard na konferenci o bezpečnosti v australském hlavním městě.

"Arabský svět, včetně Sýrie, Hisb´alláhu, Hamásu i Íránu se musí vzdát myšlenky na zahnání Izraelců do moře", pokračoval premiér. Odsoudil íránské úsilí získat nukleární zbraně a vyzval Írán k plnění rezoluce OSN 1696 z 31.7.2006.

"Austrálie je povinná hledat diplomatické řešení a OSN musí jednat rychle a rozhodně, chce-li si zachovat důvěryhodnost", dodal australský premiér. Zprávu přinesl izraelský levicový deník Ha´arec.

(Israelnetz Nachrichten, 26.9.06, ko)