Turečtí mladíci v Holandsku se obracejí k džihádu
Autor: Redakce | Publikováno: 23.10.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Pokračující radikalizace obzvláště mladých muslimů zůstává problémem, oznámil minulé pondělí národní úřad pro antiteroristickou koordinaci NCTb. NCTb také oznámil, že “stojí za povšimnutí”, že rostoucí množství turecké mládeže si nachází cestu do sítí radikálních muslimů, kteří jsou připraveni použít proti západní společnosti násilí.

Pokračující radikalizace obzvláště mladých muslimů zůstává problémem, oznámil minulé pondělí národní úřad pro antiteroristickou koordinaci NCTb.

NCTb také oznámil, že “stojí za povšimnutí”, že rostoucí množství turecké mládeže si nachází cestu do sítí radikálních muslimů, kteří jsou připraveni použít proti západní společnosti násilí.

Dříve se turecká mládež příležitostně objevovala v džihádistických sítích tvořených převážně severoafričany, nyní se ale zdá, že jde o celé skupiny mladíků náchylných k radikálnímu islámu.

“Frustrace z postavení muslimů v Holandsku a hněv kvůli událostem v konfliktních regionech poskytuje potravu pocitům, že je třeba “něco” učinit, říká NCTb ve čtvrtletní zprávě o hrozbě terorismu v Holandsku.

http://info.pravdaoislamu.cz/