Špidla vyhrožoval na konferenci bisexuálů
Autor: Redakce | Publikováno: 26.10.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
„Jakýkoliv výrok typu že hrozí homosexualizace společnosti by měl být posuzován stejně jako antisemitské výroky.“ „Komise nebude tolerovat, aby byla při implementaci evropských směrnic ze seznamu zakázaných diskriminací vynechávána sexuální orientace. To bychom reagovali stejně rázně jako v případě Lotyšska“ uvedl Špidla.

Komisař EU pro rovné příležitosti Vladimír Špidla odjel uprostřed léta za peníze daňových poplatníků do Montrealu a 29. července vystoupil na „Mezinárodní konferenci o právech homosexuálů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů“. „Jakýkoliv výrok typu že hrozí homosexualizace společnosti by měl být posuzován stejně jako antisemitské výroky.“ [EU Speech 06/470] „Komise nebude tolerovat, aby byla při implementaci evropských směrnic ze seznamu zakázaných diskriminací vynechávána sexuální orientace. To bychom reagovali stejně rázně jako v případě Lotyšska“ uvedl Špidla.

Lotyšský parlament v červnu schválil euronovelu zákoníku práce zakazující všelijaké diskriminace, ale vynechal zákaz diskriminace na základě sexuální orientace v soukromých firmách. Komise okamžitě pohrozila Lotyšsku „závažnými sankcemi“, pokud zákon nenapraví. ČR také antidiskriminační eurozákon zatím nemá.

PM

Laissez Faire září 2006