Citát
„Národ je veliký jen silou své odvahy, vřelostí své víry a velikostí odhodlání snášeti utrpení a přinášeti oběti budoucnosti. Celá desetiletí čekali Poláci na své vzkříšení, dvacet let čekali Maďaři na svoji revizi. I my musíme čekati. ... Charakter národa nakonec rozhodne o tom, zda ne-li my, tedy naše děti dožijí se nové, lepší svobody a neodvislosti…“
Ladislav Rašín, projev v pomnichovském parlamentu 14. 12. 1938
Podpořte nás prosím v boji proti mediální propagandě
Podpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generace. Finanční prostředky, které darujete, budou efektivně využity. Děkujeme. EUportal.cz
Číslo účtu: 2700168305/2010, Fio banka a.s.
Variabilní symbol: 001
Podle prognózy rozpočtového úřadu Kongresu bude deficit rozpočtu USA v tomto roce činit 897 miliard dolarů, děsí se americká televize Fox News.
Podle televizního kanálu státní dluh USA již překračuje roční HDP; pokud úrokové sazby stoupnou, daně Američanů budou zcela vyčerpány jen na úrokové platby.
Zatím Čína zůstává největším zahraničním vlastníkem amerických papírů v hodnotě 1,138 trilionu dolarů. To je téměř 20 procent veškerého státního dluhu USA patřícího cizincům. Pokud Číňané například jako odpověď na obchodní omezení sníží podstatný objem těchto papírů, má Washington o nestabilitu kurzu dolaru a zpomalení ekonomiky postaráno.
Naše země je sama o sobě bohatá, máme poměrně dost peněz, ale vláda s těmi penězi neuvěřitelně plýtvá a namísto toho, aby podporovala slušné a pracující lidi nebo také šetřila na horší časy, tak jen víc a víc utahuje šrouby, aby z lidí vytáhla ještě víc peněz. Pod falešnou záminkou služby občanům.
Vláda hnutí ANO, ČSSD, KSČM a v minulosti ještě KDU-ČSL však toto odmítá a naopak živnostníky a malé podnikatele dusí, jak to jen jde. Nenaplnila se ani slibovaná pozitivní očekávání pro státní rozpočet. EET tedy v podstatě zvýšilo náklady na provoz podnikání a zároveň ubrala i část příjmů, které živnostníci měli.
Světový dluh nyní dosáhl průměrné úrovně 86 000 dolarů na osobu, informoval Mezinárodní měnový fond (MMF). Nejvíce si půjčují USA, Čína a Japonsko. Tyto země jsou odpovědné za více než polovinu světového dluhu.
Babišova vláda tak před sebou problém valí a nabaluje ho jak sněhovou kouli. A k tomu ještě vyjedením rezerv budoucím vládám řešení komplikuje. Vláda nezodpovědně hodlá vybrakovat rezervy, falešně očekává zrychlení ekonomiky, a navrch plánuje deficit rozpočtu ve výši 40 mld. Kč, o kterém je už dneska jisté, že bude překročen. Po ní ať přijde potopa. To nemůže skončit jinak než zadlužováním státu na vyplácení důchodů, což opět není dlouhodobé řešení, protože po určitém čase musí takový život na dluh skončit řeckou cestou.
Americký ministr financí Stiven Mnuchin provedl jednání s největšími bankéři země, aby se ujistil, že na trhu mají dost peněz pro půjčky. O tom napsal na svém účtu v Twitter. Stalo se to v důsledku rekordního propadu akcií na americké burze.
Zahraniční dluh České republiky činí 4,37 bilionu korun. Za posledních deset let se zdvojnásobil. Na grafu vidíte, jak se úspěšně realizuje záměr globalistů zadlužit republiku až po uši. Když si to rozpočítáme, tak na jednoho obyvatele jde o cca. 437 tisíc korun.
To, že dny dolaru v roli nejdůležitější měny na světě jsou sečteny, naznačuje i další americký ekonom, profesor na Kalifornské univerzitě v Berkeley, Barry Eichengreen. Síla moderních finančních technologií ničí „síťové efekty", které vytvořily přirozený měnový monopol, vysvětluje. Dnes je snadnější přepínat mezi měnami, dá se to srovnat s vývojem operačních systémů osobní elektroniky.
Pokud někdo sledujete potíže, s kterými se potýkají obří evropské bankovní domy Societe Genérale a Deutsche Bank (šestá a osmá největší evropská banka a vlajkové bankovní lodě Francie a Německa), nutně Vás musí napadnout, co se stane i s naší ekonomikou, až tyto dvě banky (a mnoho dalších evropských finančních institucí) padnou nebo se alespoň významně otřesou. Jejich problémy mají přitom společného jmenovatele: obvinění z různých tzv. nekalých postupů a poškození zájmů různých amerických společností, soudní žaloby, útok na jejich dobrou pověst, snížený rating a výsledné astronomické pokuty nebo mimosoudní narovnání vesměs placené U.S. institutcím a subjektům.
Národní rozpočtová rada ve své zprávě o stavu naší ekonomiky plně potvrzuje hodnocení hnutí SPD. Z hospodářského růstu mají užitek nadnárodní korporace vyvážející zisk mimo Českou republiku. Česká ekonomika je založena na využití levné práce zaměstnanců firem. Podíl jejich mezd na HDP země je pouze 41,4%, na rozdíl od západních zemí, kde dosahuje nad 50%. Jsme doslova vykrádaná ekonomika.
Prudké zlevnění ropy nastalo z velké části proto, že americký prezident Donald Trump zaskočil trhy, když osmi zemím povolil i po uvalení sankcí vůči Teheránu začátkem listopadu dále dovážet íránskou ropu. Čína, Indie, Jižní Korea, Japonsko, Tchaj-wan, Turecko, Itálie a Řecko tak mohou íránskou ropu odebírat dalších šest měsíců. To ovšem znamená, že výpadek dodávek íránské ropy nenastává v rozsahu, který trhy předpokládaly. To citelně stlačuje světové ceny ropy.
Zvláště špatně vychází Česká republika ze srovnání s dalšími zeměmi Visegrádské skupiny. Zatímco ostatní země pelotonu V4 očekávání trhu překonaly, česká ekonomika jej nenaplnila. Navíc je její růst ani ne poloviční v porovnání s průměrným růstem v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Polská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí meziročním tempem 5,1 procenta, Maďarsko přidalo 4,8 procenta a Slovensko 4,6 procenta. Znatelnou ztrátu dynamiky české ekonomiky lze přitom na vyšší srovnávací základnu loňského roku svádět jen částečně, neboť Polsko loni ve třetím čtvrtletí rostlo ještě výrazněji než ČR (jak znázorňuje graf níže, zachycující vývoj meziroční změny reálného HDP zemí V4).
Zlato je u centrálních bank poslední dobou populární. Zlaté rezervy rychle navyšují také Polsko, Rusko, Turecko, Čína nebo Kazachstán. Česká národní banka naopak zlato postupně vyprodává. Ještě v druhé polovině devadesátých let ČNB vlastnila 70 tun kovu, v roce 2005 už to bylo jen 14 tun a od té doby mizí z trezoru každý rok stovky kilogramů. Nyní vlastní ČNB méně než 10 tun zlata.
Rovněž ministr zahraničních věcí Německa Heiko Maas nedávno prohlásil, že v mezinárodních platebních vztazích se Evropa musí stát méně závislou na Spojených státech.
Čína začátkem roku zcela „přešla od slov k činům a futures kontraktem o ropě v juanech zpochybnila nadvládu dolaru na globálním energetickém trhu," připomíná švýcarský novinář.
973 článků (65 stránek)